Daniila Kvjata čeká Le Mans, ve WEC bude závodit pro G-Drive Racing | Foto: G-Drive Racing

Foto: G-Drive Racing

Daniila Kvjata čeká Le Mans, ve WEC bude závodit pro G-Drive Racing

Ruský bývalý pilot formule 1 míří na scénu sportovních vozů. Daniil Kvjat bude ve vytrvalostním mistrovství světa FIA WEC závodit pro tým G-Drive Racing ve třídě LMP 2. Sedmadvacetiletého rodáka z Ufy tak čeká debut v Le Mans.

Kvjat se bude v prototypu Oreca 07 Gibson #26 střídat s australským expilotem LMP 1 Jamesem Allenem a s Rakušanem se zkušenostmi z IndyCar Reném Binderem.

Ruská stáj G-Drive Racing, která pro sezonu 2022 získala Kvjatovy služby, patří dlouhodobě k nejsilnějším týmům třídy LMP 2. Formace Romana Rusinova se může i pyšnit titulem šampionů Evropské Le Mans Series.

„Jsem velmi šťastný, že se mohu připojit k G-Drive Racing, velmi úspěšnému ruskému týmu. Vytrvalostní závodění mě vždy fascinovalo a zúčastnit se 24 hodin Le Mans, jednoho z nejslavnějších a nejprestižnějších závodů na planetě, je snem každého pilota. Aktuálně se ale soustředím na první závod v Sebringu.“

Právě na floridském okruhu odstartuje nová sezona mistrovství světa 18. března. Le Mans je 11. a 12. června až třetím podnikem letošního kalendáře WEC, mezi závodem na Sebringu a vytrvalostní klasikou na trati La Sarthe se ještě 7. května uskuteční šestihodinovka ve Spa.

„Nemám pochyb o tom, že si najde cestu zpět do formule 1, nicméně teď mě moc těší, že bude bojovat spolu s námi a společně s Reném a Jamesem o vítězství v Le Mans a pochopitelně také o světový titul,“ řekl k angažování Kvjata šéf stáje G-Drive Racing Roman Rusinov.

Sám Rusinov bude pro vlastní stáj závodit v Evropské Le Mans Series, kde se bude ve třídě LMP 2 střídat s Němkou Sophií Flörsch.

Doporučujeme

Články odjinud