Daniila Kvjata čeká Le Mans, ve WEC bude závodit pro G-Drive Racing

Ruský bývalý pilot formule 1 míří na scénu sportovních vozů. Daniil Kvjat bude ve vytrvalostním mistrovství světa FIA WEC závodit pro tým G-Drive Racing ve třídě LMP 2. Sedmadvacetiletého rodáka z Ufy tak čeká debut v Le Mans.
Foto: G-Drive Racing
Daniila Kvjata čeká Le Mans, ve WEC bude závodit pro G-Drive Racing | Foto: G-Drive Racing

Kvjat se bude v prototypu Oreca 07 Gibson #26 střídat s australským expilotem LMP 1 Jamesem Allenem a s Rakušanem se zkušenostmi z IndyCar Reném Binderem.

Ruská stáj G-Drive Racing, která pro sezonu 2022 získala Kvjatovy služby, patří dlouhodobě k nejsilnějším týmům třídy LMP 2. Formace Romana Rusinova se může i pyšnit titulem šampionů Evropské Le Mans Series.

„Jsem velmi šťastný, že se mohu připojit k G-Drive Racing, velmi úspěšnému ruskému týmu. Vytrvalostní závodění mě vždy fascinovalo a zúčastnit se 24 hodin Le Mans, jednoho z nejslavnějších a nejprestižnějších závodů na planetě, je snem každého pilota. Aktuálně se ale soustředím na první závod v Sebringu.“

Právě na floridském okruhu odstartuje nová sezona mistrovství světa 18. března. Le Mans je 11. a 12. června až třetím podnikem letošního kalendáře WEC, mezi závodem na Sebringu a vytrvalostní klasikou na trati La Sarthe se ještě 7. května uskuteční šestihodinovka ve Spa.

Návrat do Red Bullu? Podle Kvjata by tomu zabránila hrdost Marka

Návrat do Red Bullu? Podle Kvjata by tomu zabránila hrdost Marka

„Nemám pochyb o tom, že si najde cestu zpět do formule 1, nicméně teď mě moc těší, že bude bojovat spolu s námi a společně s Reném a Jamesem o vítězství v Le Mans a pochopitelně také o světový titul,“ řekl k angažování Kvjata šéf stáje G-Drive Racing Roman Rusinov.

Sám Rusinov bude pro vlastní stáj závodit v Evropské Le Mans Series, kde se bude ve třídě LMP 2 střídat s Němkou Sophií Flörsch.

Další článek: Williams nás nenapínal dlouho. V Silverstonu jezdí s letošním vozem