Daniil Kvjat se blýskl titulem v sérii GP3

Ruský mladík v Abú Zabí potvrdil stoupající křivku výkonnosti a dominantním výkonem se snažil odpůrce přesvědčit, že jeho postup do formule 1 nebude nezasloužený.
Daniil Kvjat se blýskl titulem v sérii GP3

Série GP3 tento víkend vrcholí na okruhu Yas Marina, kde je součástí doprovodného programu Velké ceny Abú Zabí. Již po prvním z obou závodů se z titulu může radovat Rus Daniil Kvjat, který nedávno s týmem Toro Rosso podepsal smlouvu, která mu pro příští rok zaručuje závodní sedačku ve formuli 1. 

Toro Rosso se angažováním Kvjata postaralo o pozdvižení. Čekalo se, že místo po Danielu Ricciardovi převezme Portugalec da Costa, který letos závodil v prestižní sérii formule Renault 3.5. Jeho výkony však neměly dostatečnou konzistenci. 

Pro Kvjata podle představitelů Toro Rosso i Red Bullu hovořil fakt, že se umí rychle učit, jeho výkonnost má prudce stoupající tendenci a že nemá problém přesedat z jednoho typu monopostu do druhého. 

Pokud Kvjat stihne se starým vozem F1 dostatečný počet kilometrů, může se těšit na udělení licence a potažmo i jízdu v pátečním volném tréninku v USA či Brazílii. Kvjat je čtvrtým pilotem se zkušenostmi GP3, který postoupil až do formule 1 - Esteban Gutiérrez však před povýšením jezdil v GP2, Jean-Éric Vergne pro změnu sbíral úspěchy ve formuli Renault. Pouze Valtteri Bottas zažil podobný skok jako Kvjat, byť finský jezdec musel na místo závodního pilota čekat jako testovač. 

Příští rok bude pro Rusko po sportovní stránce přelomový. V dějišti Olympijských her bude na podzim pořádat svou první Velkou cenu Ruska a poprvé v historii bude mít dva zástupce mezi piloty - kromě Kvjata bude s největší pravděpodobností za Sauber závodit Sergej Sirotkin, který je dokonce ještě o rok mladší. 

Další článek: Bianchimu dobrý výkon v kvalifikaci není nic platný, čeká ho penalizace

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10