Daniil Kvjat se blýskl titulem v sérii GP3

Ruský mladík v Abú Zabí potvrdil stoupající křivku výkonnosti a dominantním výkonem se snažil odpůrce přesvědčit, že jeho postup do formule 1 nebude nezasloužený.
Daniil Kvjat se blýskl titulem v sérii GP3

Série GP3 tento víkend vrcholí na okruhu Yas Marina, kde je součástí doprovodného programu Velké ceny Abú Zabí. Již po prvním z obou závodů se z titulu může radovat Rus Daniil Kvjat, který nedávno s týmem Toro Rosso podepsal smlouvu, která mu pro příští rok zaručuje závodní sedačku ve formuli 1. 

Toro Rosso se angažováním Kvjata postaralo o pozdvižení. Čekalo se, že místo po Danielu Ricciardovi převezme Portugalec da Costa, který letos závodil v prestižní sérii formule Renault 3.5. Jeho výkony však neměly dostatečnou konzistenci. 

Pro Kvjata podle představitelů Toro Rosso i Red Bullu hovořil fakt, že se umí rychle učit, jeho výkonnost má prudce stoupající tendenci a že nemá problém přesedat z jednoho typu monopostu do druhého. 

Pokud Kvjat stihne se starým vozem F1 dostatečný počet kilometrů, může se těšit na udělení licence a potažmo i jízdu v pátečním volném tréninku v USA či Brazílii. Kvjat je čtvrtým pilotem se zkušenostmi GP3, který postoupil až do formule 1 - Esteban Gutiérrez však před povýšením jezdil v GP2, Jean-Éric Vergne pro změnu sbíral úspěchy ve formuli Renault. Pouze Valtteri Bottas zažil podobný skok jako Kvjat, byť finský jezdec musel na místo závodního pilota čekat jako testovač. 

Příští rok bude pro Rusko po sportovní stránce přelomový. V dějišti Olympijských her bude na podzim pořádat svou první Velkou cenu Ruska a poprvé v historii bude mít dva zástupce mezi piloty - kromě Kvjata bude s největší pravděpodobností za Sauber závodit Sergej Sirotkin, který je dokonce ještě o rok mladší. 

Další článek: Bianchimu dobrý výkon v kvalifikaci není nic platný, čeká ho penalizace

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00