Daniel Ricciardo musí shodit pár kil

Red Bull chce dohnat ztrátu také prostřednictvím hubenějšího Ricciarda.
Daniel Ricciardo musí shodit pár kil

Hmotnost jezdců byla velkým problémem v roce 2014, kdy přišly do formule 1 nové pohonné jednotky. O rok později se minimální hmotnost zvýšila o 10 kg a to mimo jiné z obav o zdraví jezdců.

Red Bull ale vloni kvůli pohonné jednotce Renault ztrácel, takže tlak na jezdce je i tak stále velký. Odhaduje se, že 5 kg může dělat až 0,2 sekundy na kolo.

Jak se Ricciardo udržuje fit?

Jak se Ricciardo udržuje fit?

„Zatím jsem shodil něco málo přes tři kilogramy, ale potřebuji ještě další dva,“ řekl Ricciardo, jehož slova cituje Reuters.

Podle Australana to není žádná legrace. „Vím, že to mohu dokázat, takže doufám, že se mi to povede. Nejde jen o váhu, kterou jsem nabral přes Vánoce, protože jsem určitě nepřibral 5 kg. Ale jsme docela natěsno s hmotností vozu, takže jsme byli upozornění, abychom byli trochu štíhlejší než vloni. Takže to bude pro nás spíše jako v roce 2014.“

Ricciardův týmový kolega Daniil Kvjat žertoval, že on shodil 25 kg.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Williams ukázal nový vůz!

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.