Dan Ticktum vítězem 65. ročníku GP Macaa vozů formule 3

Dan Ticktum se stal po startu z pole position vítězem letošního ročníku Velké ceny Macaa vozů formule 3, která byla přerušena velkou nehodou německé závodnice Sophie Flörschové.
Dan Ticktum vítězem 65. ročníku GP Macaa vozů formule 3

Ticktum byl ve vedení každého kola závodu, ve kterém dvakrát na trať vyjel safety car a na dlouhou dobu byl také přerušen po nehodě Flörschové.

Vůz týmu Van Amersfoort Racing se ve čtvrtém kole závodu dostal do vzduchu po kontaktu s monopostem Šo Cuboje, přeletěl bariéru z pneumatik a ve velké rychlosti proletěl ochranným plotem do prostoru, kde jsou traťoví maršálové a fotografové.

Organizátoři Velké ceny Macaa potvrdili, že Flörschová je při vědomí a byla převezena do nemocnice, stejně jako Cuboj. Do nemocnice byli odvezeni také dva fotografové a traťový maršál, jejich stav ale není znám.

Po více než hodinovém přerušení, během kterého musel být také opraven plot v zatáčce Lisabon, byl závod znovu restartován.

Na vedoucího Ticktuma útočil Joel Eriksson, Brit si však pohlídal první místo a po vítězství ve včerejším kvalifikačním závodě triumfoval také v hlavním závodu víkendu.

Na třetím místě dojel do cíle Sacha Fenestraz, který přišel o druhou pozici po restartu závodu ve čtvrtém kole, kdy se před něj dostal Eriksson. Jakes Hughes dojel čtvrtý před pátým Mickem Schumacherem.

Foto: FIA Formula 3 European Championship

Diskuze (1) Další článek: WEC Šanghaj: bláznivý závod vyhrála Toyota #7, Button poprvé na pódiu
18:00 | Dobrá zpráva: F1 bude vysílat živě první předsezónní testy. Špatná zpráva: V rámci F1TV, která není v ČR dostupná.
15:33 | Takhle si McLaren představuje F1 budoucnosti odkaz
22. ledna | Zdá se, že Ticktum má smůlu. Účastní se zimní asijské F3, ale body za super licenci podle Autosportu nedostane. FIA totiž požaduje, aby měla série alespoň 5 závodů a tato má jen 3.
22. ledna | Kuan-jü Čou bude vedle závodění ve F2 pracovat jako vývojový jezdec Renaultu. Čínský závodním prošel Jezdeckou akademií Ferrari.