Dan Ticktum vítězem 65. ročníku GP Macaa vozů formule 3

Dan Ticktum se stal po startu z pole position vítězem letošního ročníku Velké ceny Macaa vozů formule 3, která byla přerušena velkou nehodou německé závodnice Sophie Flörschové.
Dan Ticktum vítězem 65. ročníku GP Macaa vozů formule 3

Ticktum byl ve vedení každého kola závodu, ve kterém dvakrát na trať vyjel safety car a na dlouhou dobu byl také přerušen po nehodě Flörschové.

Vůz týmu Van Amersfoort Racing se ve čtvrtém kole závodu dostal do vzduchu po kontaktu s monopostem Šo Cuboje, přeletěl bariéru z pneumatik a ve velké rychlosti proletěl ochranným plotem do prostoru, kde jsou traťoví maršálové a fotografové.

Organizátoři Velké ceny Macaa potvrdili, že Flörschová je při vědomí a byla převezena do nemocnice, stejně jako Cuboj. Do nemocnice byli odvezeni také dva fotografové a traťový maršál, jejich stav ale není znám.

Po více než hodinovém přerušení, během kterého musel být také opraven plot v zatáčce Lisabon, byl závod znovu restartován.

Na vedoucího Ticktuma útočil Joel Eriksson, Brit si však pohlídal první místo a po vítězství ve včerejším kvalifikačním závodě triumfoval také v hlavním závodu víkendu.

Na třetím místě dojel do cíle Sacha Fenestraz, který přišel o druhou pozici po restartu závodu ve čtvrtém kole, kdy se před něj dostal Eriksson. Jakes Hughes dojel čtvrtý před pátým Mickem Schumacherem.

Foto: FIA Formula 3 European Championship

Diskuze (1) Další článek: WEC Šanghaj: bláznivý závod vyhrála Toyota #7, Button poprvé na pódiu
20. dubna | Tým Scuderia Praha vyhrál závod ve Spa...
19. dubna | Jenson Button se nezúčastní posledních dvou závodů WEC a to včetně Le Mans. Nahradí ho Vandoorne. Důvody? Rodinné (chce trávit více času se snoubenkou) a výkonnostní, kdy SMP Racing nestačí na toyoty.
18. dubna | Max Verstappen věří, že v polovině sezóny bude moci Red Bull vyhrávat závody.
17. dubna | Ferrari doufá, že Alfa Romeo nasadí co nejdříve novou řídicí elektroniku pohonné jednotky. Tým ji nestihl integrovat do vozu a Giovinazzi pak měl v kvalifikaci stejný problém jako Leclerc v Bahrajnu.

GP Ázerbájdžánu 2019

Pátek 26. dubna 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 27. dubna 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 28. dubna 2019
Závod 14.10