Dan Ticktum vítězem 65. ročníku GP Macaa vozů formule 3

Dan Ticktum se stal po startu z pole position vítězem letošního ročníku Velké ceny Macaa vozů formule 3, která byla přerušena velkou nehodou německé závodnice Sophie Flörschové.
Dan Ticktum vítězem 65. ročníku GP Macaa vozů formule 3

Ticktum byl ve vedení každého kola závodu, ve kterém dvakrát na trať vyjel safety car a na dlouhou dobu byl také přerušen po nehodě Flörschové.

Vůz týmu Van Amersfoort Racing se ve čtvrtém kole závodu dostal do vzduchu po kontaktu s monopostem Šo Cuboje, přeletěl bariéru z pneumatik a ve velké rychlosti proletěl ochranným plotem do prostoru, kde jsou traťoví maršálové a fotografové.

Organizátoři Velké ceny Macaa potvrdili, že Flörschová je při vědomí a byla převezena do nemocnice, stejně jako Cuboj. Do nemocnice byli odvezeni také dva fotografové a traťový maršál, jejich stav ale není znám.

Po více než hodinovém přerušení, během kterého musel být také opraven plot v zatáčce Lisabon, byl závod znovu restartován.

Na vedoucího Ticktuma útočil Joel Eriksson, Brit si však pohlídal první místo a po vítězství ve včerejším kvalifikačním závodě triumfoval také v hlavním závodu víkendu.

Na třetím místě dojel do cíle Sacha Fenestraz, který přišel o druhou pozici po restartu závodu ve čtvrtém kole, kdy se před něj dostal Eriksson. Jakes Hughes dojel čtvrtý před pátým Mickem Schumacherem.

Foto: FIA Formula 3 European Championship

Diskuze (1) Další článek: WEC Šanghaj: bláznivý závod vyhrála Toyota #7, Button poprvé na pódiu
8:49 | Podle Pirelli je střední směs jen o 0,3 s pomalejší než měkká. Tvrdá pak o dalších 0,6 s.
20:52 | Podle Ferrari nehodu Leclerca přežilo šasi i pohonná jednotka.
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
3. prosince | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30