Dan Ticktum už není členem juniorského programu Red Bullu

Velké překvapené, ba dokonce šokující informace přišla z Red Bullu. Dan Ticktum už není členem juniorského programu Red Bullu.
Dan Ticktum už není členem juniorského programu Red Bullu

Dana Ticktuma považoval Helmut Marko za velmi talentovaného jezdce, který byl v juniorských sériích občas možná trochu divoký. Ticktuma jsme mohli vidět ve formuli 1 ve voze Toro Rosso už letos, ale nezískal superlicenci. Cestu k ní mu zkomplikoval také Schumacher, který se ve druhé polovině sezóny evropské F3 zlepšil a šampionát vyhrál.

U Ticktuma převládají po testech v Barceloně pozitivní pocity

U Ticktuma převládají po testech v Barceloně pozitivní pocity

Ticktum jezdí v japonské super formuli a bylo v podstatě jisté, že ho příští rok uvidíme v Toro Rosso. Formule 1 však často přináší překvapivé zvraty. 

Helmut Marko potvrdil pro SpeedWeek, což je web patřící Red Bullu, že Ticktum už není členem juniorského programu Red Bullu. Byl z něj propuštěn.

Důvody nejsou známé, ale je možné, že Marko nebyl spokojený s výkony britského mladíka v japonské sérii. Ticktum tam získal zatím jediný bod za 8. místo v Suzuce. Další závod nedokončil, v tom třetím byl 15.

Red Bull má také další data. Ticktum se letos zúčastnil obou předsezónních testů formule 1.

Novým členem juniorského programu Red Bullu se před pár dny stal Mexičan Patricio O'Ward.

Foto: Getty Images / James Bearne

Další článek: Hamilton nechce loňské pneumatiky. Nebyly podle něj dobré

17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.