Damon Hill pomůže ve dvou závodech stevardům

Mistr světa z roku 1996 Damon Hill bude jedním z bývalých jezdců, kteří budou v letošní sezoně asistovat závodním komisařům. Podobné role mají zaujmout také Frentzen, Herbert a Wurz.

Jednou ze změn, které přišly s nástupem nového prezidenta FIA Jeana Todta, je skutečnost, že stevardům od letošní sezony pomáhají při posuzování sporných okamžiků bývalí piloti formule 1. V Bahrajnu tuto úlohu plní čtyřnásobný mistr světa z let 1985, 1986, 1989 a 1993 Alain Prost. Ve dvou závodech sezony se na stejnou roli chystá jeho bývalý týmový kolega z Williamsu Damon Hill. 

Šampión z roku 1996 a současný předseda Klubu britských závodních jezdců (BRDC) Hill bude stevardům delegovaným FIA asistovat ve dvou závodech, podle viceprezidenta FIA pro sport Grahama Stokera bude jedním z nich Velká cena Monaka. Dalšími, kteří by se měli během sezony na tomto postu objevit jsou rovněž bývalí jezdci formule 1 z posledních dvaceti let Heinz-Harald Frentzen, Alexander Wurz či Johnny Herbert.

FIA si od zavedení tohoto opatření slibuje lepší a rychlejší posuzování sporných okamžiků, které nastávají během závodních víkendů.

Další článek: Exkluzivně: Oslavy 60. výročí formule 1

Témata článku: ,