D’Ambrosiovy šance na závodní sedačku se zmenšují, míří do zálohy Lotusu

Jérôme D’Ambrosio se po premiérové sezóně ve formuli 1 bude zřejmě muset spokojit s místem třetího pilota týmu Lotus a doufáním, že se do závodů vrátí příští rok.
D’Ambrosiovy šance na závodní sedačku se zmenšují, míří do zálohy Lotusu

D’Ambrosio loni závodil pro Virgin, ale jeho místo získal na konci roku Charles Pic. Belgičan se nevzdal a hledal si místo jinde, ale zřejmě marně. U HRT, kde zbývá poslední volná sedačka, pravděpodobně nezakotví.

Jako nejlepší varianta se teď pro Belgičana jeví pozice třetího pilota u Lotusu. V těchto dnech o ní jedná s šéfem týmu Ericem Boullierem v Enstonu. "Uvědomujeme si, že jestli máme Jérôma oznámit jako třetího jezdce Lotusu, měli bychom to udělat dřív, než HRT odhalí svého druhého pilota," uvedl jezdcův manažer z Gravity Benjamin Mignot pro La Dernière Heure.

"Můžu vám jen potvrdit, že se Jérômovy šance na přítomnost na startovním roštu 2012 zmenšují. Ale brzy bychom měli oznámit nejlepší řešení pro jeho budoucnost ve formuli 1."

Mezitím si HRT vybírá, koho posadí vedle Pedra de la Rosy. Tým údajně potřebuje, aby druhý jezdec přinesl šest až osm miliónů eur. Kandidátů je víc a patří mezi ně Giedo van der Garde.

Další článek: Proč FIA změnila názor na systém Lotusu pro udržování světlé výšky?

11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen