D'Ambrosio si ve volných trénincích zřejmě nezajezdí

Lotus pochválil Jérôma d'Ambrosia za výkon v Monze, ale nemá v plánu ho v dohledné době znovu posadit do vozu během závodního víkendu.
D

D'Ambrosio měl letos absolvovat několik pátečních tréninků, ale nečekaně vydařená sezóna Lotusu a mistrovské ambice přiměly vedení týmu k tomu, aby dalo maximální prostor závodní dvojici.

Belgičan však náhle dostal příležitost odjet celý závodní víkend, když byl Grosjean potrestán zákazem startu v Itálii. Tento týden vrací vůz do rukou francouzského kolegy a jen tak se do něj nevrátí.

"Nezvažujeme to," řekl šéf týmu Eric Boullier na téma D'Ambrosiovy účasti ve volných trénincích pro Telegraph. "Pokud si to budeme moci dovolit, uděláme to, ale šampionát je tak vyrovnaný a my chceme bojovat a využít všechny zdroje a prostředky, abychom měli maximální šanci na dobré výsledky."

Lotus bojuje nejen s Räikkönenem v poháru jezdců, ale velmi dobře si stojí také v šampionátu konstruktérů, kde každá vyšší příčka znamená milióny dolarů navíc na odměnách od majitele formule 1.

Další článek: McLaren staví monopost 2013 pro Hamiltona a Buttona

28. září | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.
27. září | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
27. září | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz