D'Ambrosio nepřišel do Virginu hrát druhé housle

Belgičanovi k zisku angažmá sice dopomohly finanční prostředky, které do týmu přinesl, avšak svou hodnotu chce prokázat také na trati, kde chce být Glockovi vyrovnaným soupeřem.
D

Virgin svůj nový vůz patrně představí mezi posledními. Nováček d'Ambrosio tudíž nebude mít příliš mnoho času se s monopostem VR-02 sžít. To ale za velkou překážku nepovažuje.

"Je pochopitelně těžké odhadnout, jak dobrý náš vůz bude. V nadcházející sezoně přijde mnoho změn. Musíme si počkat na první testy a uvidíme. Loni se mi v pátečních trénincích, do kterých jsem nastoupil, docela dařilo. Ani tehdy jsem neměl moc zkušeností. Vstupuji do své první sezony ve formuli 1, čili má výkonnostní křivka by měla stoupat strměji než u mého kolegy.

Mám se toho hodně co učit, jsem ale rychlý a věřím ve své schopnosti. Dokážu se rychle naučit profily tratí, takže si myslím, že Tima dokážu prohnat a někdy ho i porazit," řekl d'Ambrosio.

Jérôme d'Ambrosio v roce 2007 vyhrál sérii International Formula Masters. V posledních třech letech pak v GP2 hájil barvy týmu DAMS. V sezoně 2010 skončil dvanáctý.

Další článek: Novým partnerem Williamsu je ropná společnost PDVSA

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.