Dalším cílem pro Kubicu je návrat na okruhy

Po vítězství v rallye se Robert Kubica chystá na jízdy na okruhu, v monopostu F1 to ale na začátku nebude. Potřebuje víc rozpohybovat ruku.
Dalším cílem pro Kubicu je návrat na okruhy

Kubica se minulý víkend zúčastnil rallye Gomitolo di Lana s vozem Subaru Impreza WRC a vyhrál ji.  To je ale teprve začátek v jeho snaze obnovit kariéru závodního jezdce.

"Mám v plánu nějaké testy na okruhu, možná v GT voze," řekl pro Autosport. "Bude záležet na možnostech, jaké budou. Jsem přesvědčený, že mi jezdění pomůže k rychlejší rekuperaci."

"Také mi pomůže k většímu pohybu, aby se moje tělo lépe přizpůsobilo požadavkům na jezdce a kompenzovalo pohyby, které v současnosti dělat nemůžu. Moje tělo si musí znovu nastavit některé své funkce a jezdění je nejlepší způsob, jak mu pomoci."

Po svém zranění na začátku loňského roku Kubica doufal, že se za volant vrátí již ke konci loňské sezóny, aby mohl letos usednout do formule 1. To mu bohužel nevyšlo.

"Kdyby se mě někdo zeptal, jak bych se chtěl vrátit, tak bych samozřejmě odpověděl, že rovnou do formule 1," přiznal. "Ale v tuto chvíli nevím, co mám odpovídat lidem, kteří se mě ptají, jestli se do formule 1 vrátím nebo ne, protože to prostě nevím."

"Soutěžit v této rallye pro mě bylo důležitým cílem. Prožil jsem si opravdu těžké období, ale nikdy jsem se nevzdal, tvrdě pracoval, ale jsou tu také jisté věci mimo moji kontrolu, které nemůžu změnit."

"Díky těm těžkým časům si tento návrat do soutěží užívám ještě víc. Chci dál postupovat krok za krokem. Podle toho, jak to půjde, pak zjistím, co dokážu nejlépe a jaká je nejlepší cesta vpřed."

Kromě okruhů chce polský jezdec nastoupit v další rallye. Největší potíže mu stále působí pravá ruka, o kterou při nehodě málem přišel. Má omezenou pohyblivost, což mělo za následek mimo jiné to, že si ve své soutěžní Impreze musel nechat přesunout řazení na levou stranu.

Další článek: Výrobna kompozitních materiálů týmu Williams

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
19. září | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10