Dalším cílem pro Kubicu je návrat na okruhy

Po vítězství v rallye se Robert Kubica chystá na jízdy na okruhu, v monopostu F1 to ale na začátku nebude. Potřebuje víc rozpohybovat ruku.
Dalším cílem pro Kubicu je návrat na okruhy

Kubica se minulý víkend zúčastnil rallye Gomitolo di Lana s vozem Subaru Impreza WRC a vyhrál ji.  To je ale teprve začátek v jeho snaze obnovit kariéru závodního jezdce.

"Mám v plánu nějaké testy na okruhu, možná v GT voze," řekl pro Autosport. "Bude záležet na možnostech, jaké budou. Jsem přesvědčený, že mi jezdění pomůže k rychlejší rekuperaci."

"Také mi pomůže k většímu pohybu, aby se moje tělo lépe přizpůsobilo požadavkům na jezdce a kompenzovalo pohyby, které v současnosti dělat nemůžu. Moje tělo si musí znovu nastavit některé své funkce a jezdění je nejlepší způsob, jak mu pomoci."

Po svém zranění na začátku loňského roku Kubica doufal, že se za volant vrátí již ke konci loňské sezóny, aby mohl letos usednout do formule 1. To mu bohužel nevyšlo.

"Kdyby se mě někdo zeptal, jak bych se chtěl vrátit, tak bych samozřejmě odpověděl, že rovnou do formule 1," přiznal. "Ale v tuto chvíli nevím, co mám odpovídat lidem, kteří se mě ptají, jestli se do formule 1 vrátím nebo ne, protože to prostě nevím."

"Soutěžit v této rallye pro mě bylo důležitým cílem. Prožil jsem si opravdu těžké období, ale nikdy jsem se nevzdal, tvrdě pracoval, ale jsou tu také jisté věci mimo moji kontrolu, které nemůžu změnit."

"Díky těm těžkým časům si tento návrat do soutěží užívám ještě víc. Chci dál postupovat krok za krokem. Podle toho, jak to půjde, pak zjistím, co dokážu nejlépe a jaká je nejlepší cesta vpřed."

Kromě okruhů chce polský jezdec nastoupit v další rallye. Největší potíže mu stále působí pravá ruka, o kterou při nehodě málem přišel. Má omezenou pohyblivost, což mělo za následek mimo jiné to, že si ve své soutěžní Impreze musel nechat přesunout řazení na levou stranu.

Další článek: Výrobna kompozitních materiálů týmu Williams

10:01 | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00