Dalším cílem Marussie jsou druhé části kvalifikací

Marussia dokázala poprvé obsadit desátou pozici v šampionátu týmů a už hledí dál. Další metou mají byt postupy z první části kvalifikace.
Dalším cílem Marussie jsou druhé části kvalifikací

"Je to obrovské povzbuzení pro všechny," řekl šéf týmu John Booth pro Sky Sports o zisku desátého místa. "Dává nám to sebedůvěru, že jdeme vpřed, a je to nakopnutí pro příští rok."

Finančně si Marussia zatím moc nepolepší, protože dodatečné odměny přichází, až když se tým umístí v první desítce alespoň dva z posledních tří roků.

"Je to téměř zanedbatelné, ten rozdíl," potvrdil Booth. "Největší věc je morálka. Kdybyste viděli reakci našich lidí, byla neuvěřitelná, jako kdybychom vyhráli závod. Jsem si jistý, že to samé to bylo v Banbury (továrna)."

Příští rok chce Marussia samozřejmě znovu alespoň desáté místo, ale splnit chce ještě jednu věc. "Dalším cílem jsou pravidelné postupy do druhé části kvalifikace," uvedl Booth.

"To chceme dokázat a to musíme dokázat. Schází nám méně než procento, abychom to dokázali teď. Prvním krokem je se zlepšit o to jedno procento a postupovat pravidelně do druhé části kvalifikace. A pak můžeme začít myslet na body."

Pomoci ke zlepšení by Marussii měl motor od Ferrari, který začne používat místo dosavadního agregátu od Cosworthu.

Další článek: Smedley míří za Massou do Williamsu, Pujolar přestupuje do Tora Rossa