Další změny ve Ferrari? Scuderia má nového šéfa aerodynamiky

Arrivabene pokračuje v restrukturalizaci svého týmu. Po odchodu Jamese Allisona přichází nyní změna také na postu šéfa aerodynamiků.
Další změny ve Ferrari? Scuderia má nového šéfa aerodynamiky

Italská verze Motorsport.com informuje, že novým šéfem pro aerodynamiku se u Ferrari stal francouzský inženýr David Sanchez. Pokud se to potvrdí, nebude to žádné velké překvapení s ohledem na nedávná slova šéfa týmu:

„Otázka, kterou si kladu, je, proč máme dobré inženýry, ale nedokážeme z nich dostat jejich talent? Můžete mít dobré inženýry, ale pokud tráví čas na méně důležitých pozicích, tak je jasné, že nevyužíváte důležité příležitosti.“

Arrivabene chce dát šanci talentům uvnitř týmu a ne hledat zcela nové posily. 

Sanchez přišel do Maranella před 4 lety. Kariéru v F1 odstartoval v roce 2005 u Renaultu, poté přešel po dvou letech k McLarenu.

Naopak na odchodu z Ferrari by mohl být Dirk De Beer, který se k týmu připojil v roce 2013, kdy přišel z Lotusu.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Jak tráví letní přestávku jezdci formule 1?

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.