Další změna. Alain Prost končí u Alpine

Alain Prost končí v roli poradce týmu Alpine. Jedná se o druhý odchod v krátké době.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Další změna. Alain Prost končí u Alpine | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Alpine minulý týden oznámil, že Marcin Budkowski končí v roli výkonného ředitele. Bývalý technický šéf FIA působil fakticky v roli šéfa týmu, i když v poněkud složitější struktuře Alpine tato pozice oficiálně neexistuje.

Tým nyní vede generální ředitel Laurent Rossi, ale zřejmě jen dočasně. Budkowskeho by měl nahradit Otmar Szafnauer, který opustil Aston Martin.

Funkci u týmu opouští také Alain Prost. Pro Alpine pracoval od roku 2015, kdy Renault převzal svůj bývalý tým se základnou v britském Enstone. Prost působil jako poradce a ambasador. V roce 2019 povýšil a stal se nevýkonným ředitelem. 

Prost měl s týmem roční smlouvu a podle Motorsport.com se vedení rozhodlo smlouvu neprodloužit. 

Přijde k Alpine i BWT?

Podle stejného webu bude brzy potvrzen příchod Otmara Szafnauera, který z Astonu Martin nepřijde sám. Společně s ním má přestoupit společnost BWT, která se věnuje úpravě vody. V předešlých letech se z firmy stal jeden z nejslavnějších sponzorů ve F1, protože díky němu jezdil Racing Point s růžovým vozem. BWT zůstal i poté, co se z týmu stal „zelený“ Aston Martin, ale jeho role a viditelnost byla výrazně menší. 

Nyní už logo BWT na webu Astonu Martin nenajdeme, i když jeho odchod tým nepotvrdil. Seznam letošních sponzorů chce Aston představit až při prezentaci vozu 10. února. 

Další článek: Páteční tréninky letos zřejmě opět potrvají 90 minut

17:42 | F1 zrušila slot, ve kterém byla GP Ruska... pro F1 to znamená pokles z 23 na 22 závodů. Hůře na tom je F2, která reaguje... místo Soči na podzim se pojede na Paul Ricardu.
17. května | Podle Motorsport Italia nasadí Ferrari v Barceloně změny v oblasti podlahy, křídel, brzdových kanálků a také změny s cílem snížit hmotnost. Celkem by to mohlo přinést až 4 desetiny.
17. května | Honda bude titulárním sponzorem letošní Grand Prix Japonska. V zemi se kvůli covidu-19 jelo naposledy v roce 2019.
16. května | Podle odkaz byla Leclercova včerejší nehoda v Monaku s vozem Laudy způsobena selháním levé přední brzdy. Mají to dokazovat i fotografie pořízené krátce před nehodou.

GP Španělska 2022

Pátek 20. května 2022
1. trénink 14.00–15.00
2. trénink 17.00–18.00
Sobota 21. května 2022
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 22. května 2022
Závod 15.00