Další změna. Alain Prost končí u Alpine | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další změna. Alain Prost končí u Alpine

Alain Prost končí v roli poradce týmu Alpine. Jedná se o druhý odchod v krátké době.

Alpine minulý týden oznámil, že Marcin Budkowski končí v roli výkonného ředitele. Bývalý technický šéf FIA působil fakticky v roli šéfa týmu, i když v poněkud složitější struktuře Alpine tato pozice oficiálně neexistuje.

Tým nyní vede generální ředitel Laurent Rossi, ale zřejmě jen dočasně. Budkowskeho by měl nahradit Otmar Szafnauer, který opustil Aston Martin.

Funkci u týmu opouští také Alain Prost. Pro Alpine pracoval od roku 2015, kdy Renault převzal svůj bývalý tým se základnou v britském Enstone. Prost působil jako poradce a ambasador. V roce 2019 povýšil a stal se nevýkonným ředitelem. 

Prost měl s týmem roční smlouvu a podle Motorsport.com se vedení rozhodlo smlouvu neprodloužit. 

Přijde k Alpine i BWT?

Podle stejného webu bude brzy potvrzen příchod Otmara Szafnauera, který z Astonu Martin nepřijde sám. Společně s ním má přestoupit společnost BWT, která se věnuje úpravě vody. V předešlých letech se z firmy stal jeden z nejslavnějších sponzorů ve F1, protože díky němu jezdil Racing Point s růžovým vozem. BWT zůstal i poté, co se z týmu stal „zelený“ Aston Martin, ale jeho role a viditelnost byla výrazně menší. 

Nyní už logo BWT na webu Astonu Martin nenajdeme, i když jeho odchod tým nepotvrdil. Seznam letošních sponzorů chce Aston představit až při prezentaci vozu 10. února. 

Doporučujeme

Články odjinud