Další zlobivý chlapec? Gutiérrez prý ignoruje modré vlajky

Hned se dvěma jezdci mají ti ostatní problémy, které se pak probírají na společném setkání jezdců.
Další zlobivý chlapec? Gutiérrez prý ignoruje modré vlajky

Max Verstappen je kritizován za změny směru v brzdné zóně a Esteban Gutiérrez zase za ignorování modrých vlajek. Za to si od Hamiltona v Maďarsku vysloužil nelichotivé gesto a od komisařů penalizaci.

V Německu si na něj stěžoval Ricciardo. „Je to jeden z mých favoritů, miluji toho chlapa,“ řekl Australan ironicky v týmovém rádiu.

„Upřímně, mimo trať nemám s Estebanem absolutně žádný problém,“ uvedl Ricciardo. „Myslím, že je to dokonce jeden z těch milejších lidí. Ale na trati v poslední době někteří z nás nebyli nadšení tím, jak se chová při modrých vlajkách. Už jsme to probírali na setkání jezdců.“

„Byl jsem v té pozici a vím, že to naštve, když uhýbáte z ideální stopy. V posledních třech závodech, všichni dělají dobrou práci, ale on trochu méně než ostatní.“ Ricciardo si myslí, že za Gutiérrezem ztratil v závodě více než ostatní.

Klepněte pro větší obrázek
Gutiérrez a Hamilton se v Německu usmířili.

Gutiérrez samozřejmě vidí situaci jinak. „Budu s ním mluvit. Jsem překvapený. Viděl jsem ho za sebou, ale byl dost daleko. Snažil se dostat ke mně a pak, v určitém momentě jsem zvolnil a pustil jsem ho, když byl trochu blíže.“

„Ztratil jsem asi dvě sekundy. Udělal jsem to co nejlépe. Nebylo mým záměrem ho blokovat nebo tak něco. Pokud se mu to nelíbí, promluvím si s ním. Není mým záměrem někoho poškozovat.“

Pilot Haasu také popřel, že by byl probírán na setkání jezdců. „Byl tam můj rozhovor s Lewisem, ale kromě toho… (pokrčil rameny). Byl jsem v tom závodě (Maďarsko) penalizován. Co jiného mohu dělat? Mělo to následky, dnes jsem penalizován nebyl. Nic špatného se nestalo.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Ecclestone ušetřil, jeho tchyni vysvobodila policie

Témata článku: , , , ,

Aktuality

14:55 | Podle Auto Motor und Sport se do výběrového řízení na dodavatele pneumatik pro roky 2025 až 2027 kromě Pirelli přihlásí také Bridgestone. Nový zájemce bude v nevýhodě, protože by musel vyvíjet dva druhy pneumatik – pro rok 2025 a pak kvůli novým PJ a vozům pro 2026 dál. 
13:44 | Hornerovi se příliš nelíbí sprint v Baku. Pro fanoušky podle něj super, pro peněženky týmů ale ne (větší pravděpodobnost nehod). 
9:18 | Kvalifikaci F2 vyhrál Iwasa. Staněk skončil 17. Kvalifikace se odjela na mokré trati a byla dvakrát přerušena červenou vlajkou. Podruhé po nehodě Martinse... pak už kvalifikace restartována nebyla. 
3:59 | Všichni jezdci obou zákazníků Ferrari (Alfa, Haas) nasadili druhý motor. 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink Verstappen
2. trénink Alonso
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink 03.30–04.30
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00