Další žena při víkendu formule 1. Flörschová bude závodit ve F3

Německá závodnice Sophia Flörschová bude letos působit v šampionátu FIA formule 3, když bude závodit za tým Campos Racing. Kromě toho se letos představí také ve vytrvalostních závodech.

V loňské sezóně formule 2 závodila u týmu BWT Arden Tatiana Calderónová. I v letošním roce bude v juniorských formulových sériích během víkendů velkých cen formule 1 závodit žena, když se Flörshová dohodla s Camposem na sedačce ve formuli 3.

19letá německá pilotka na sebe poprvé upozornila v roce 2015, kdy vyhrála dva závody v šampionátu Ginetta Junior a celkově čtyřikrát skončila na stupních vítězů. O dva roky později dojela dvakrát na stupních vítězů v ADAC formuli 4.

Po ročním působení ve formuli 3 v týmu Van Amersfoort Racing měla v roce 2018 vážnou nehodu ve Velké ceně Macaa, kde ve vysoké rychlosti přeletěla na městské trati svodidla a narazila do tribuny pro fotografy. Při nehodě si způsobila poranění páteře, ze kterého se však dokázala zcela zotavit.

Sophia Flörschová měla v Macau vážnou nehodu

Sophia Flörschová měla v Macau vážnou nehodu

Vloni působila ve formuli Regional European, kde obsadila sedmé místo. Po roce se vrátila do Macaa a závodila za tým HWA, kvůli technickému problému však závod nedokončila.

Letos absolvuje ve formuli 3 kompletní sezónu v týmu Campos, kde budou jejími týmovými kolegy Alex Peroni a Alessio Deledda.

„Jsem velmi šťastná, že budu závodit v šampionátu FIA F3 spolu s Campos Racing. Bude to moje první sezóna ve skutečném voze formule 3 s pneumatikami Pirelli, DRS a motory Mecachrome,“ říká Flörschová.

„Bez (předchozích) testů se toho musím hodně naučit, ale těším se na to, že budu závodit proti nejlepším jezdcům. Pro mě je důležité se každý závodní víkend zlepšovat, pracovat s týmem a bavit se,“ dodala.

„Je to velká čest mít Sophii v našich řadách. Je jednou z nejtalentovanějších závodnic a skutečný příklad vytrvalosti. Sophia bude bojovat, aby se neustále zlepšovala v jednom z nejnáročnějších šampionátu na mezinárodní scéně,“ řekl majitel týmu Adrian Campos.

Ženská posádka ve vytrvalostních závodech

Kromě formule 3 bude letos Flörschová působit také v Evropské Le Mans sérii (ELMS).

Již dříve bylo oznámeno, že v týmu Richard Mille Racing utvoří společně s Katherine Leggeovou a Calderónovou čistě ženskou posádku v kategorii LMP2. Objevit by se tato trojice mohla také v závodě 24 hodin Le Mans.

V kalendáři obou šampionátu přitom dochází ke třem termínovým kolizím. Není zatím jasné, zda v tom případě dá Flörschová přednost F3 nebo ELMS.

Další článek: Williamsová doufá, že Drive to Survive ukáže pravdu o problémech týmu