Další televizi dochází trpělivost, ORF zvažuje konec F1

Letošní rok nebyl pro televizní společnosti zrovna nejlepším. Po celém světě klesá sledovanost přenosů závodů formule 1 a to mnohdy o desítky procent.
Další televizi dochází trpělivost, ORF zvažuje konec F1

RTL si už stěžovala, že za poklesem sledovanosti jsou mimo jiné složitá a nepochopitelná pravidla. Podle agentury APA zvažuje další osud přenosů F1 také rakouská ORF.

Formuli 1 odcházejí fanoušci, RTL se zlobí

Formuli 1 odcházejí fanoušci, RTL se zlobí

„Můj postoj je jasný. Myslím, že než financovat formuli 1, je lepši dávat prostředky na rozvoj rakouské kreativity, na financování dalších filmů a seriálů,“ řekl finanční ředitel ORF Richard Grasl. „Sledovanost formule 1 není špatná, ale je zde pokles v německy mluvicím prostoru. Budeme to pečlivě sledovat.“

ORF má smlouvu do roku 2016. Pokud by neměla o F1 dále zájem, mohly by přenosy závodů u našich jižních sousedů přejít na stanici ServusTV, kterou ovládá Red Bull.  

Nové informace k vysílání formule 1 v příštím roce na Sport 1 a 2

Nové informace k vysílání formule 1 v příštím roce na Sport 1 a 2

Další článek: Marussia dluží dokonce i Glockovi

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.