Další šanci už nedostanu, připouští Grosjean

Romain Grosjean si je vědom důležitosti letošní sezóny. Pokud se mu nevydaří, jeho kariéra ve formuli 1 zřejmě definitivně skončí.
Další šanci už nedostanu, připouští Grosjean

Grosjean dostal druhou šanci už loni, když mu Lotus umožnil návrat do kokpitu po dvou letech. Tým sice na jedné straně dokázal přesvědčit rychlostí, na straně druhé ale měl také mnoho nehod.

"Nemyslím, že to šlo úplně tak, jak jsem chtěl," přiznal v rozhovoru pro Sky Sports. "Měli jsme moc incidentů. Měli jsme dobré výsledky, a to rychleji, než jsem čekal, ale možná jsem chtěl trochu moc."

Přesvědčit, že jeho budoucnost leží ve formuli 1, proto musí letos. Další příležitosti nebudou.

"Konec sezóny nebyl jednoduchý, ale myslím, že jsem se naučil, jak dát všechno dohromady pro letošní rok. Víme, že další šance nebudou, takže budu muset mít výsledky, které tým chce."

Své chyby bral Grosjean vážně a vyhledal profesionální pomoc, aby se jich dokázal vyvarovat.

"Není tajemstvím, že jsem loni v září začal pracovat s psychologem, a v zimě to šlo velmi dobře. S Genii, majitelem, jsem hodně diskutoval, snažil jsem se jim pomoci to pochopit a správně se rozhodnout. A když mi zavolali a řekli: 'OK, jdeme do toho další rok,' byl jsem víc než šťastný," dodal.

Další článek: Horner prodloužil smlouvu s Red Bullem do roku 2017

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.