Další šanci už nedostanu, připouští Grosjean

Romain Grosjean si je vědom důležitosti letošní sezóny. Pokud se mu nevydaří, jeho kariéra ve formuli 1 zřejmě definitivně skončí.
Další šanci už nedostanu, připouští Grosjean

Grosjean dostal druhou šanci už loni, když mu Lotus umožnil návrat do kokpitu po dvou letech. Tým sice na jedné straně dokázal přesvědčit rychlostí, na straně druhé ale měl také mnoho nehod.

"Nemyslím, že to šlo úplně tak, jak jsem chtěl," přiznal v rozhovoru pro Sky Sports. "Měli jsme moc incidentů. Měli jsme dobré výsledky, a to rychleji, než jsem čekal, ale možná jsem chtěl trochu moc."

Přesvědčit, že jeho budoucnost leží ve formuli 1, proto musí letos. Další příležitosti nebudou.

"Konec sezóny nebyl jednoduchý, ale myslím, že jsem se naučil, jak dát všechno dohromady pro letošní rok. Víme, že další šance nebudou, takže budu muset mít výsledky, které tým chce."

Své chyby bral Grosjean vážně a vyhledal profesionální pomoc, aby se jich dokázal vyvarovat.

"Není tajemstvím, že jsem loni v září začal pracovat s psychologem, a v zimě to šlo velmi dobře. S Genii, majitelem, jsem hodně diskutoval, snažil jsem se jim pomoci to pochopit a správně se rozhodnout. A když mi zavolali a řekli: 'OK, jdeme do toho další rok,' byl jsem víc než šťastný," dodal.

Další článek: Horner prodloužil smlouvu s Red Bullem do roku 2017

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.