Další premiéra Pirelli: De la Rosa testuje v noci na mokré Yas Marině

Poprvé v historii jezdí formule 1 v noci na mokré trati. Děje se tak v Abú Zabí za účelem testování mokrých pneumatik Pirelli.
Další premiéra Pirelli: De la Rosa testuje v noci na mokré Yas Marině

Italský výrobce pneumatik potřebuje pracovat na mokrých a přechodných pneumatikách, ale v Evropě panuje chladné počasí, které neodpovídá běžným závodním podmínkám. Pirelli proto zůstal v Abú Zabí, kde uplynulý víkend dokončil specifikace suchých pneumatik, a testuje v noci na mokré trati pod umělým osvětlením. Trať musí být uměle zavlažována a v noci se voda tak rychle nevypařuje.

"Rozhodli jsme se to udělat tímto způsobem, protože chceme vystavit naše mokré pneumatiky těm nejnáročnějším podmínkám," vysvětloval sportovní šéf Pirelli Paul Hembery. "A kdo ví, možná by to mohl být nápad pro budoucí Grand Prix?"

K umělému zavlažování tratě během závodů snad formule 1 nikdy nedospěje, ale Pirelli si tak může s vozem Toyota TF109, za jehož volantem sedí Pedro de la Rosa, ověřit, jaké problémy by mohly nastat v noční Grand Prix Singapuru nebo večerní Grand Prix Abú Zabí, kdyby během závodu pršelo.

Španělský jezdec si mokrou trať vyzkoušel pod umělým osvětlením krátce už včera a řekl, že viditelnost byla lepší, než když prší ve dne. Osvětlení ale svítilo jen na poloviční výkon. Hlavní testy se uskuteční dnes a zítra v noci. Pirelli tak přidá další tisíc kilometrů k již najetým třinácti tisícům během předchozích testů. Další kontakt italských pneumatik s tratí přijde až během oficiálních testů všech týmů ve Valencii 1. února.

Diskuze (46) Další článek: Tým Lotus si chce na konci roku na trati troufnout na Lotus Renault
23:48 | Ricciardo ve druhém tréninku nevyjel. protože měl defekt na své sadě pneumatik do přechodných podmínek.
23:25 | Red Bull se vrací k B specifikaci motoru Renault po problémech s mapováním motoru.
19:54 | Sebastian Vettel musí před stewardy. Nezpomalil během červených vlajek v prvním tréninku.
19:11 | McLaren nebude příští rok závodit v IndyCar. Zatím nevylučuje, že by jel s Alonsem Indy 500, ale celou sezónu podle Browna ne. Není připravený.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10