Další pódia a možná i vítězství, takové jsou nyní cíle Sauberu

Sauber je přesvědčený, že je jeho monopost univerzálně rychlý na všech tratích, proto může mít vysoké ambice. Dokonce nevylučuje výhru v závodě.
Další pódia a možná i vítězství, takové jsou nyní cíle Sauberu

Tým Sauber má už teď o 14 bodů více než na konci loňské sezóny, takže v Hinwilu panuje dobrá nálada, letošní rok by neměl dopadnout špatně. "Na začátku sezóny jsme řekli, že chceme pravidelně bodovat a polepšit si v klasifikaci konstruktérů," připomněl Peter Sauber. "To v podstatě platí pořád, ale teď bych samozřejmě rád viděl další pódia."

Když majitel švýcarské stáje hovoří o stupních vítězů, nezříká se ani toho nejvyššího. "Před sezónou by mi tuhle otázku asi nikdo nepoložil," řekl k potenciální výhře v Grand Prix. "Ale teď, po sedmi závodech se sedmi různými vítězi, se zdá, že je možné hodně věcí."

"V Malajsii jsme byli vítězství velmi blízko. Další pódia se určitě zdají reálná. Předpokladem samozřejmě je, že naši jezdci budou startovat do závodů z dobrých pozic."

Jestli Sauber dokáže i nadále bojovat o přední pozice, určí především vývoj vozu. "Ty čtyři velké týmy samozřejmě mají hodně jiné finanční možnosti ve srovnání se soukromými týmy středu pole," uznal Švýcar. "Ale to nás nijak neodrazuje. Naší silnou stránkou je efektivita."

"Balík úprav, který jsme poprvé nasadili v Barceloně, ukázal, čeho jsme schopní. Klíčové je, že C31 představuje výborný základ se skutečným potenciálem pro další vývoj."

Další článek: Button stále neví, jak řešit své problémy, ale šampionát nevzdává

10:01 | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00