Další fáze příprav na vstup do F1. Andretti slavnostně otevřel továrnu v Silverstonu | Foto: IndyCar

Foto: IndyCar

Další fáze příprav na vstup do F1. Andretti slavnostně otevřel továrnu v Silverstonu

Michael Andretti otevřel továrnu a to doslova F1 pod nosem.

„Otevřením nového závodu v Silverstone Parku ve Velké Británii jsme zahájili další fázi příprav na vstup do mistrovství světa FIA Formule 1. Společně se stávající pracovní silou Andretti Cadillac UK čítající přibližně 80 lidí jsme dnes měli tu čest slavnostně otevřít tento nový britský domov pro naši širší rodinu Andretti,“ uvedla společnost Andretti Global. 

Nová továrna má rozlohu 4500 metrů čtverečních a má se jednat o flexibilní prostor pro aerodynamické a mechanické oddělení. Podle Autosportu chce Andretti převzít i přilehlou budovu, která poskytne ještě více prostoru. 

Konstrukční oddělení a závodní tým budou sídlit v Silverstonu, zatímco výroba a stavba vozů bude probíhat v USA v novém závodě ve Fishers nedaleko Indianapolis. Část výzkumu, vývoje a designu probíhá také v závodě General Motors v Charlotte.

„Tento nový prostor bude i nadále spolupracovat s naším hlavním závodem Andretti v Indianě a naším závodem Formule E v Banbury a bude místem spolupráce pro naši globální rodinu závodních týmů,“ uvedl Andretti Global. 

„Naše přípravy začaly již před nějakou dobou a zaměřily se na kritické činnosti, jako je shromáždění klíčových pracovníků a zaměření na činnosti s dlouhou dobou realizace, včetně aerodynamického designu, mechanického designu a dynamiky vozu. Nové zařízení bude dokončeno v několika fázích podle obchodních a sportovních potřeb a požadavků na pracovní sílu.“

69e76d8b-6215-4c44-ba69-5c904b518858
Továrna Andrettiho v Silverstone
Foto: Andretti Global

Andretti usiluje o vstup do F1, ale ta mu to na rozdíl od FIA na konci ledna neschválila. Alternativou může být odkoupení některého z existujících týmů. Nabízí se Alpine nebo RB. Helmut Marko byl na možnost prodeje dotazován a nevyloučil ho. 

„Zájemců je hodně, ale nakonec je to rozhodnutí akcionářů. Cena za tým je vysoká, ale zatím není nic rozhodnuto,“ řekl Marko pro oe24.at.

Doporučujeme

Články odjinud