Další diskuze o trestném bodovém systému čekají týmy v Barceloně

Zda nakonec dojde k implementaci trestných bodů pro jezdce, do značné míry určí jednání, které si naplánovala FIA s týmy do Španělska.
Další diskuze o trestném bodovém systému čekají týmy v Barceloně

Týmy se zatím neshodly na zavedení trestných bodů na způsob řidičských průkazů, které by při určitém počtu mohly jezdci zajistit pozastavení superlicence.

Jak prozradil delegát FIA Charlie Whiting už v Austrálii, systém trestných bodů má podporu, ale zatím ne jednomyslnou. I proto federace od začátku roku monitoruje přestupky také z pohledu trestných bodů, aby měla přehled, jaké by měl tento systém dopady ve skutečnosti.

Podle Autosportu o něm mají týmy dále jednat před závodem ve Španělsku. Je možné, že k jeho nasazení dojde už v letošní sezóně. Mohl by nahradit mimo jiné zbývající pokuty, především ty za překročení povolené rychlosti v boxové uličce, což by jezdci uvítali.

Další článek: Skokany úvodu sezóny jsou Räikkönen a Lotus

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.