Další díl tajenky vyluštěn: Carlos Sainz přestupuje do McLarenu!

Carlos Sainz bude v příštím roce jezdit za McLaren, kde nahradí Fernanda Alonsa, který na konci letošní sezóny ve formuli 1 končí.
Další díl tajenky vyluštěn: Carlos Sainz přestupuje do McLarenu!

Carlos Sainz bude v sezóně 2019 hájit barvy McLarenu. Vedle něj by měl jezdit někdo z dvojice Stoffel Vandoorne, Lando Norris.

Sainz debutoval ve formuli 1 v roce 2015 s Toro Rosso. Od loňské GP USA jezdí za Renault. Jeho nejlepším umístěním je 4. místo z GP Singapuru 2017.

„Jsme neuvěřitelně nadšeni, že se k nám Carlos připojí jako jezdec McLarenu,“ řekl Zak Brown. 

„Carlos přináší dokonalou kombinaci mládí a zkušeností. Ačkoliv je mu teprve 23 let, začne s námi svou pátou sezónu a přinese s sebou obrovské množství závodních zkušeností a to jak ve formuli 1, tak i s naším partnerem, kterým je Renault.“

„Není žádným tajemstvím, že Carlos je obrovským obdivovatelem Fernanda a je příhodné, že na jeho místo nastupuje Španěl s legendárním jménem v motorsportu. Věříme, že bude pro McLaren tou správnou volbou a jsme velmi rádi, že se k nám připojí v příští sezóně a dál.“

Sainz by měl mít smlouvu na dvě sezóny. 

Co ještě nevíte o Carlosi Sainzovi

Co ještě nevíte o Carlosi Sainzovi

„Jsem potěšen, že mohu konečně potvrdit, že budu pilotem McLarenu v sezóně 2019,“ uvedl Sainz. „Je to něco, na co jsem se už chvíli díval a jsem velmi nadšený touto další kapitolou své kariéry.“

„Jsem fanouškem McLarenu tak dlouho, co si jen pamatuji. Je to skvělé jméno ve sportu s neuvěřitelným dědictvím. Jezdci, kteří v průběhu let závodili za McLaren, patří mezi hrdiny formule 1.“ Mezi hrdiny F1 řadí Sainz také Alonsa a myslí si, že je velmi výjimečné, že nastupuje právě na jeho místo.

„Rád bych poděkoval všem v McLarenu za to, že mi dali příležitost splnit si dětský sen. Tým má dlouhodobý plán pro budoucnost a velmi se těším na to, že budu hrát klíčovou roli při cestě zpátky k úspěchu.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Schumacher se na Mallorcu nestěhuje, říká Kehmová (aktualizace)

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00