Další díl tajenky vyluštěn: Carlos Sainz přestupuje do McLarenu!

Carlos Sainz bude v příštím roce jezdit za McLaren, kde nahradí Fernanda Alonsa, který na konci letošní sezóny ve formuli 1 končí.
Další díl tajenky vyluštěn: Carlos Sainz přestupuje do McLarenu!

Carlos Sainz bude v sezóně 2019 hájit barvy McLarenu. Vedle něj by měl jezdit někdo z dvojice Stoffel Vandoorne, Lando Norris.

Sainz debutoval ve formuli 1 v roce 2015 s Toro Rosso. Od loňské GP USA jezdí za Renault. Jeho nejlepším umístěním je 4. místo z GP Singapuru 2017.

„Jsme neuvěřitelně nadšeni, že se k nám Carlos připojí jako jezdec McLarenu,“ řekl Zak Brown. 

„Carlos přináší dokonalou kombinaci mládí a zkušeností. Ačkoliv je mu teprve 23 let, začne s námi svou pátou sezónu a přinese s sebou obrovské množství závodních zkušeností a to jak ve formuli 1, tak i s naším partnerem, kterým je Renault.“

„Není žádným tajemstvím, že Carlos je obrovským obdivovatelem Fernanda a je příhodné, že na jeho místo nastupuje Španěl s legendárním jménem v motorsportu. Věříme, že bude pro McLaren tou správnou volbou a jsme velmi rádi, že se k nám připojí v příští sezóně a dál.“

Sainz by měl mít smlouvu na dvě sezóny. 

Co ještě nevíte o Carlosi Sainzovi

Co ještě nevíte o Carlosi Sainzovi

„Jsem potěšen, že mohu konečně potvrdit, že budu pilotem McLarenu v sezóně 2019,“ uvedl Sainz. „Je to něco, na co jsem se už chvíli díval a jsem velmi nadšený touto další kapitolou své kariéry.“

„Jsem fanouškem McLarenu tak dlouho, co si jen pamatuji. Je to skvělé jméno ve sportu s neuvěřitelným dědictvím. Jezdci, kteří v průběhu let závodili za McLaren, patří mezi hrdiny formule 1.“ Mezi hrdiny F1 řadí Sainz také Alonsa a myslí si, že je velmi výjimečné, že nastupuje právě na jeho místo.

„Rád bych poděkoval všem v McLarenu za to, že mi dali příležitost splnit si dětský sen. Tým má dlouhodobý plán pro budoucnost a velmi se těším na to, že budu hrát klíčovou roli při cestě zpátky k úspěchu.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (108) Další článek: Schumacher se na Mallorcu nestěhuje, říká Kehmová (aktualizace)
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00