Další destinace pro F1? Zřejmě Saúdská Arábie

Do kalendáře formule 1 přibudou příští rok Vietnam a Nizozemsko. Rekordní kalendář čítající 22 závodů nemá být konečný. V roce 2021 mohou přibýt další místa. Možná to bude Saudská Arábie.
Další destinace pro F1? Zřejmě Saúdská Arábie

Formule 1 by se mohla už v roce 2021 vydat do Saúdské Arábie. Místní jsou ochotni zaplatit velmi vysokou sumu, ale jsou zde také dva problémy.

V Saúdské Arábii se momentálně nenachází žádný okruh třídy 1, který by mohl hostit grand prix formule 1.

Vloni se v zemi uskutečnil první závod formule E. Jezdilo se na 2,5 km dlouhém okruhu v Rijádu, ale ten vozům F1 nevyhovuje už jen svou délkou.

Osm pilotek testovalo v Rijádu monoposty formule E

Osm pilotek testovalo v Rijádu monoposty formule E

Asi 40 km od Rijádu má na ploše více než 330 km2 vyrůst obří zábavní komplex Qiddiya. Součástí bude i sekce věnovaná motorsportu. 

Jednání mezi Saúdskou Arábií a F1 teprve začínají. Místní ale už mají hotové plakáty, které zobrazují vůz F1 na okruhu Qiddiya. Jedna z grafik ukazuje vůz pod bazénem s proskleným dnem. Minimálně vizuálně může jít o zajímavou grand prix.

Druhý problém však beton a miliony dolarů nevyřeší. Podle The Times si týmy formule 1 kladou podmínky. Týkají se respektování lidských práv, rovnosti žen a svobody tisku. Formule 1 určitě nezmění lidská práva v celé zemi, ale chce tak učinit alespoň v rámci samotné grand prix.

Foto: Formule E

Další článek: Leclerc se trápí s degradací pneumatik. Možná jezdím příliš agresivně, připouští