Další chyba Ferrari. Leclerc kvůli ní nepostoupil z první části monacké kvalifikace

Šéf Ferrari Mattia Binotto vysvětlil důvod, proč tým nevyslal Charlese Leclerca v první části kvalifikace na Velkou cenu Monaka formule 1 k závěrečnému pokusu.
Další chyba Ferrari. Leclerc kvůli ní nepostoupil z první části monacké kvalifikace

Podle Binotta Ferrari nepředpokládalo, že se městská trať v průběhu první části kvalifikace tolik zrychlí a podcenilo, o kolik díky tomu ostatní jezdci dokáží zrychlit své časy. Monačan kvůli tomu nepostoupil z první části kvalifikace a do závodu odstartuje z 16. pozice.

„Tohle pro nás rozhodně není dobrý den. Udělali jsme chybu, tak nazveme to, co se dnes stalo. Nic víc,“ řekl Binotto, podle kterého Ferrari nesprávně určilo čas potřebný k postupu do Q2.

„Čas pro postup je vypočítán v reálném čase na základě toho, co můžeme vidět na trati. Aktuální sektorové časy všech našich soupeřů a dalších jezdců. Když je postupový čas vypočítáván, máme na něj normálně rezervu. Ta je dostatečná na to, abychom si mohli dovolit tolerance a nejistotu, kterou můžeme mít,“ popsal.

Ptal jsem se týmu, zda znovu nevyjet. Nereagovali, říká Leclerc

Ptal jsem se týmu, zda znovu nevyjet. Nereagovali, říká Leclerc

„Dnes došlo k tomu, že tento náskok nebyl dostatečný, nebo velmi malý. Důvody jsou dva: Tím prvním je skutečnost, že zlepšení podmínek na trati bylo ke konci Q1 velmi výrazné a důležité. To je první. Tím druhým je pravděpodobně to, že naše rezerva nebrala v úvahu schopnost zlepšit se tím, jak jezdci získávají v Monaku postupně jistotu. Pro Monako musí být tato rezerva navýšena, to je jisté.“

Binotto také připouští, že Ferrari ve snaze dostihnout v šampionátu zatím dominantní Mercedes až příliš riskuje.

„Mohli bychom argumentovat, že ve Ferrari by se tyto chyby neměly stávat. Myslím, že jako Ferrari čelíme situaci, kde potřebujeme dohnat body v šampionátu, musíme dohnat naše soupeře. Když doháníme, musíme také riskovat.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Fotogalerie: Sobota před GP Monaka 2019

18. října | Alex Albon navštívil Correu v nemocnici. odkaz
18. října | V nejbližších dnech by mělo být oznámeno předčasné ukončení spolupráce mezi McLarenem a Petrobrasem.
18. října | Mladík Red Bullu Patricio O’Ward, který v japonské super formuli nahradil Ticktuma, bude nahrazen Jurim Vipsem. #helmutovagelotinaa
17. října | Týmy zatím neschválily zavedení tří zkušebních kvalifikačních závodů v příštím roce. Je nutný jednomyslný souhlas.

GP Mexika 2019

Pátek 25. října 2019
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 26. října 2019
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 27. října 2019
Závod 20.10