Další chyba Ferrari. Leclerc kvůli ní nepostoupil z první části monacké kvalifikace

Šéf Ferrari Mattia Binotto vysvětlil důvod, proč tým nevyslal Charlese Leclerca v první části kvalifikace na Velkou cenu Monaka formule 1 k závěrečnému pokusu.
Další chyba Ferrari. Leclerc kvůli ní nepostoupil z první části monacké kvalifikace

Podle Binotta Ferrari nepředpokládalo, že se městská trať v průběhu první části kvalifikace tolik zrychlí a podcenilo, o kolik díky tomu ostatní jezdci dokáží zrychlit své časy. Monačan kvůli tomu nepostoupil z první části kvalifikace a do závodu odstartuje z 16. pozice.

„Tohle pro nás rozhodně není dobrý den. Udělali jsme chybu, tak nazveme to, co se dnes stalo. Nic víc,“ řekl Binotto, podle kterého Ferrari nesprávně určilo čas potřebný k postupu do Q2.

„Čas pro postup je vypočítán v reálném čase na základě toho, co můžeme vidět na trati. Aktuální sektorové časy všech našich soupeřů a dalších jezdců. Když je postupový čas vypočítáván, máme na něj normálně rezervu. Ta je dostatečná na to, abychom si mohli dovolit tolerance a nejistotu, kterou můžeme mít,“ popsal.

Ptal jsem se týmu, zda znovu nevyjet. Nereagovali, říká Leclerc

Ptal jsem se týmu, zda znovu nevyjet. Nereagovali, říká Leclerc

„Dnes došlo k tomu, že tento náskok nebyl dostatečný, nebo velmi malý. Důvody jsou dva: Tím prvním je skutečnost, že zlepšení podmínek na trati bylo ke konci Q1 velmi výrazné a důležité. To je první. Tím druhým je pravděpodobně to, že naše rezerva nebrala v úvahu schopnost zlepšit se tím, jak jezdci získávají v Monaku postupně jistotu. Pro Monako musí být tato rezerva navýšena, to je jisté.“

Binotto také připouští, že Ferrari ve snaze dostihnout v šampionátu zatím dominantní Mercedes až příliš riskuje.

„Mohli bychom argumentovat, že ve Ferrari by se tyto chyby neměly stávat. Myslím, že jako Ferrari čelíme situaci, kde potřebujeme dohnat body v šampionátu, musíme dohnat naše soupeře. Když doháníme, musíme také riskovat.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (100) Další článek: Fotogalerie: Sobota před GP Monaka 2019
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00