Další chyba Ferrari. Leclerc kvůli ní nepostoupil z první části monacké kvalifikace

Šéf Ferrari Mattia Binotto vysvětlil důvod, proč tým nevyslal Charlese Leclerca v první části kvalifikace na Velkou cenu Monaka formule 1 k závěrečnému pokusu.
Další chyba Ferrari. Leclerc kvůli ní nepostoupil z první části monacké kvalifikace

Podle Binotta Ferrari nepředpokládalo, že se městská trať v průběhu první části kvalifikace tolik zrychlí a podcenilo, o kolik díky tomu ostatní jezdci dokáží zrychlit své časy. Monačan kvůli tomu nepostoupil z první části kvalifikace a do závodu odstartuje z 16. pozice.

„Tohle pro nás rozhodně není dobrý den. Udělali jsme chybu, tak nazveme to, co se dnes stalo. Nic víc,“ řekl Binotto, podle kterého Ferrari nesprávně určilo čas potřebný k postupu do Q2.

„Čas pro postup je vypočítán v reálném čase na základě toho, co můžeme vidět na trati. Aktuální sektorové časy všech našich soupeřů a dalších jezdců. Když je postupový čas vypočítáván, máme na něj normálně rezervu. Ta je dostatečná na to, abychom si mohli dovolit tolerance a nejistotu, kterou můžeme mít,“ popsal.

Ptal jsem se týmu, zda znovu nevyjet. Nereagovali, říká Leclerc

Ptal jsem se týmu, zda znovu nevyjet. Nereagovali, říká Leclerc

„Dnes došlo k tomu, že tento náskok nebyl dostatečný, nebo velmi malý. Důvody jsou dva: Tím prvním je skutečnost, že zlepšení podmínek na trati bylo ke konci Q1 velmi výrazné a důležité. To je první. Tím druhým je pravděpodobně to, že naše rezerva nebrala v úvahu schopnost zlepšit se tím, jak jezdci získávají v Monaku postupně jistotu. Pro Monako musí být tato rezerva navýšena, to je jisté.“

Binotto také připouští, že Ferrari ve snaze dostihnout v šampionátu zatím dominantní Mercedes až příliš riskuje.

„Mohli bychom argumentovat, že ve Ferrari by se tyto chyby neměly stávat. Myslím, že jako Ferrari čelíme situaci, kde potřebujeme dohnat body v šampionátu, musíme dohnat naše soupeře. Když doháníme, musíme také riskovat.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Fotogalerie: Sobota před GP Monaka 2019

14:32 | Russell dostal varování (vyjel na trať, když vlály červené vlajky)
13:48 | Upravené limity tratě pomohly, ale i tak bylo v posledním tréninku smazáno 24 časů ... 21 v první, 3 ve čtvrté zatáčce.
13:31 | Russell jde před stewardy. Na trať vyjel ve chvíli, kdy na konci boxové uličky svítilo červené světlo (kvůli červeným vlajkám).
12:08 | Pokud Albon skončí, přijde do Red Bullu někdo mimo program Red Bullu (tedy ani Kvjat a ani Gasly). Potvrdil to Horner. Red Bull stále věří Albonovi (zatím).

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10