Další chyba Ferrari. Leclerc kvůli ní nepostoupil z první části monacké kvalifikace

Šéf Ferrari Mattia Binotto vysvětlil důvod, proč tým nevyslal Charlese Leclerca v první části kvalifikace na Velkou cenu Monaka formule 1 k závěrečnému pokusu.
Další chyba Ferrari. Leclerc kvůli ní nepostoupil z první části monacké kvalifikace

Podle Binotta Ferrari nepředpokládalo, že se městská trať v průběhu první části kvalifikace tolik zrychlí a podcenilo, o kolik díky tomu ostatní jezdci dokáží zrychlit své časy. Monačan kvůli tomu nepostoupil z první části kvalifikace a do závodu odstartuje z 16. pozice.

„Tohle pro nás rozhodně není dobrý den. Udělali jsme chybu, tak nazveme to, co se dnes stalo. Nic víc,“ řekl Binotto, podle kterého Ferrari nesprávně určilo čas potřebný k postupu do Q2.

„Čas pro postup je vypočítán v reálném čase na základě toho, co můžeme vidět na trati. Aktuální sektorové časy všech našich soupeřů a dalších jezdců. Když je postupový čas vypočítáván, máme na něj normálně rezervu. Ta je dostatečná na to, abychom si mohli dovolit tolerance a nejistotu, kterou můžeme mít,“ popsal.

„Dnes došlo k tomu, že tento náskok nebyl dostatečný, nebo velmi malý. Důvody jsou dva: Tím prvním je skutečnost, že zlepšení podmínek na trati bylo ke konci Q1 velmi výrazné a důležité. To je první. Tím druhým je pravděpodobně to, že naše rezerva nebrala v úvahu schopnost zlepšit se tím, jak jezdci získávají v Monaku postupně jistotu. Pro Monako musí být tato rezerva navýšena, to je jisté.“

Binotto také připouští, že Ferrari ve snaze dostihnout v šampionátu zatím dominantní Mercedes až příliš riskuje.

„Mohli bychom argumentovat, že ve Ferrari by se tyto chyby neměly stávat. Myslím, že jako Ferrari čelíme situaci, kde potřebujeme dohnat body v šampionátu, musíme dohnat naše soupeře. Když doháníme, musíme také riskovat.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Fotogalerie: Sobota před GP Monaka 2019

Témata článku: , ,