Další Australan v týmu? Pro Vettela žádný problém

Případné angažování Daniela Ricciarda jakožto nového týmového kolegy by Sebastianu Vettelovi žádný problém nečinilo. Není důležité, z jaké země jezdec pochází, nýbrž jaké má vlastnosti.
Další Australan v týmu? Pro Vettela žádný problém

Když Mark Webber tento týden oznámil, že na konci sezony odejde z formule 1 a zamíří k Porsche, okamžitě se vyrojily spekulace o tom, kdo ho v kokpitu druhého red bullu nahradí. Christian Horner ovšem nedlouho poté seznam případných Webberových nástupců zúžil na pouhá tři jména. Rakušané si budou vybírat mezi Kimim Räikkönenem, Jeanem-Ericem Vergnem a Danielem Ricciardem.

A právě posledně jmenovanému se v dosavadním průběhu závodního víkendu na Silverstonu náramně daří, čímž tak jeho šance na zisk druhé sedačky u Red Bullu opět o něco vzrostly. To samo sebou vyvolalo otázku, zda by Sebastianu Vettelovi další Australan v týmu nevadil, neboť vztahy mezi ním a jeho současným stájovým kolegou Markem Webberem, jenž rovněž pochází z Austrálie, mají k dokonalosti velmi daleko.     

“Měli byste se dívat spíše na jednotlivce než na to, ze které země pochází. Já samozřejmě s Austrálií žádný problém nemám,“ konstatoval Vettel. “Jezdím tam rád. Ta trať, na kterou tam každý rok jezdíme, je pěkná a já už se těším, až tam příští rok zase pojedeme.“

“Gratuluju Danielovi, nevím, co se tam v kvalifikaci přihodilo Jeanu-Ericovi, ale měli vůz dostatečně dobrý na to, aby ukázali svůj potenciál. Mám z nich radost a doufám, že jim to vydrží i během závodu a získají pro tým hodně bodů.“

“Všichni závodíme za sebe a pak také za své týmy, ale my toho máme s Toro Rosso samozřejmě daleko víc společného než například Mercedes. Přeji Danielovi a Jeanu-Ericovi zítra (dnes) všechno nejlepší,“ dodal trojnásobný šampión.

Další článek: Lotus vyladil své DRD a poprvé jej použije v závodě

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.