Daleko za očekáváním, hodnotí závod ve Španělsku šéf Ferrari Binotto

Pátý závod letošní sezóny formule 1, Velká cena Španělska, byl podle šéfa Ferrari Matii Binotta „daleko za očekáváním“ a odhalil slabiny letošního modelu italské stáje po vylepšeních, která tým nasadil a která byla podle Binotta „nedostatečná“.
Daleko za očekáváním, hodnotí závod ve Španělsku šéf Ferrari Binotto

Ferrari přivezlo pro první evropský závod do Barcelony nový motor a aerodynamické díly, kterými chtěla italská stáj ukončit dominanci Mercedesu ze začátku sezóny.

Mercedes však dominoval i ve Španělsku, a i v pátém letošním závodě obsadili jeho piloti Lewis Hamilton a Valtteri Bottas první dvě pozice v cíli. Na Katalánském okruhu navíc Ferrari porazil také Max Verstappen z Red Bullu.

Vettel: Po GP Španělska budeme ve Ferrari mluvit o týmové režii

Vettel: Po GP Španělska budeme ve Ferrari mluvit o týmové režii

„Toto byl další závod, který skončil daleko za naším očekáváním. Vylepšení, která jsme sem do Barcelony přivezli, jak v oblasti aerodynamiky, tak na motoru, fungovala dobře a jsme s nimi více než spokojeni, ukázala se ale být nedostatečná,“ řekl Binotto.

„Myslím, že z pohledu výkonu a rychlosti na rovinkách jsme dostatečně dobří. Rozhodně ale máme na voze nějaké slabiny, které se tento víkend projevily. Je na nás, abychom se pokusili to do budoucna pochopit, zapracovat na tom, zhodnotit to a zlepšit. V budoucnu nás to může jen posílit.“

Pro Sebastina Vettela začal závod probrzděním v první zatáčce, při kterém si vytvořil plošku na pneumatice. Jak Vettel, tak i jeho týmový kolega Charles Leclerc, se následně také zdrželi v boxech, když měli mechanici problém s upevněním matice levého zadního kola.

Po závodu ve Španělsku Vettel v průběžném pořadí klesl na čtvrté místo za Verstappena, když na vedoucího Hamiltona ztrácí 48 bodů. Ferrari je v Poháru konstruktérů druhé, 96 bodů za Mercedesem.

„Víme, že máme co dělat a že se musíme zlepšit. To je po tomto víkendu jasné, ale neztrácíme srdce. Nálada v týmu je stále dobrá a je tu velká touha být lepší, takže teď musíme reagovat našimi činy,“ dodal Binotto.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (59) Další článek: Fotogalerie: Grand Prix Španělska 2019
12:29 | Charles Leclerc dostal pokutu 300 euro. O 2,8 km/h překročil maximální povolenou rychlost v boxech.
22. května | Hamilton se kvůli smrti Laudy nezúčastní tiskové konference. Nahradí ho Bottas.

GP Monaka 2019

Čtvrtek 23. května 2019
1. trénink Hamilton (1:12.106)
2. trénink Hamilton (1:11.118)
Sobota 25. května 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. května 2019
Závod 15.10