Daily Mail: Bottase by mohl v průběhu sezóny nahradit Russell

Jsou dny Valtteriho Bottase u Mercedesu sečteny? Podle britského tisku je ve hře Finův předčasný konec.
Daily Mail: Bottase by mohl v průběhu sezóny nahradit Russell

Valtteri Bottas má na kontě 32 bodů, takže je v šampionátu za Norrisem. Jeho týmový kolega Lewis Hamilton má po třech závodech 69 bodů. Pro Mercedes bude letos klíčové, aby Bottas porážel Verstappena. Tým díky tomu získá slušný počet bodů pro Pohár konstruktérů a obsadí pozici, kterou pak nezíská Verstappen. Když získá Mercedes double, Verstappen dojede třetí, navýší Hamilton náskok (případně sníží ztrátu) až o 10 bodů.

Bottasovo bodové konto samozřejmě ovlivnila nehoda v Imole. K té však nedošlo v souboji o druhé či třetí místo ale s Russellem na konci bodované desítky.

Fotogalerie: Grand Prix Portugalska 2021

Fotogalerie: Grand Prix Portugalska 2021

Sportsmail (Daily Mail) se odvolává na informace uvnitř Mercedesu, podle kterého tým „ztrácí víru v Bottase“.

Mercedes má poměrně jednoduchou možnost. Mohl by nahradit Bottase Russellem, který si už vůz týmu vyzkoušel vloni, když zaskakoval za covid pozitivního Hamiltona. Ostudu tehdy rozhodně neudělal. 

Další článek: Za český tým Charouz budou ve F3 jezdit Sargeant a Fittipaldi

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.