Da Costa a Magnussen by chtěli do formule 1 už příští rok

Mladíci testující v Silverstonu neskrývají své ambice postoupit do závodních kokpitů co nejdříve, platí to především pro juniory Red Bullu a McLarenu.
Da Costa a Magnussen by chtěli do formule 1 už příští rok

Da Costa je členem programu Red Bullu pro mladé jezdce a jeho plány jsou jasné. "Neskrývám to, mým cílem je být ve formuli 1 příští rok, ale to se stane, jen pokud odvedu dobrou práci ve Světové sérii," deklaroval.

"Takže cílem v tuto chvíli je se soustředit na Světovou sérii. Musím se tam zlepšit, vypadá to OK, ale žádný zázrak, takže potřebujeme vyhrát pár závodů a pak uvidíme, jestli k tomu kroku dojde."

Portugalec by se nejraději viděl u týmu Toro Rosso, kde by mu mohl uvolnit místo Ricciardo, pokud by se stal nástupcem Marka Webbera. "Bylo by dobré, kdyby junior postoupil do Red Bullu, protože o tom podle mě juniorský tým je," dodal.

Do závodního kokpitu by rád postoupil také další účastník Světové série Kevin Magnussen, který ve středu zajel nejlepší čas testů u McLarenu.

"Chceme zjistit, jak na tom jsme, já se cítím připravený na formuli 1," prohlásil. "Musím odjet šampionát ve Světové sérii, takže na to jsem soustředěný. Až skončí, uvidíme, jak na tom jsem."

"Možná se některé věci změní. Já věřím, že jdeme správným směrem, ale je třeba vyhodnotit vše. Je třeba mít plán, ale neustále je třeba se hodnotit, takže uvidíme na konci roku, jakou máme šanci a jak se budeme cítit."

Dán vidí cestu do královny motorsportu podobně jako Da Costa. "Máme plán, že bych se měl pokusit vyhrát letošní šampionát, a pak snad někde dostanu šanci ve formuli 1. Všichni víme, že to není snadné, musíte se přizpůsobit okolnostem a pořád dělat maximum, pak uvidíte, kam se díky tomu dostanete."

Diskuze (13) Další článek: Caterham testuje v Silverstonu řešení pro rok 2014
10:08 | A Ferrari potvrdilo totéž.
10:06 | Alfa Romeo oficiálně potvrdila účast Micka Schumachera v sezónních testech.
9:45 | Dnes se koná klíčová schůzka, na které budou týmy projednávat změny pravidel a další novinky pro období po roce 2020.
25. března | Jody Egginton je novým technickým ředitelem Toro Rosso.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10