Dá Alonso v IndyCar McLarenu košem?

Fernanda Alonsa čeká za pár desítek hodin start v Dakaru. Nezapomíná ale ani na svůj plán vyhrát Indy 500. S jakým týmem se o to pokusí?
Foto: IndyCar
Dá Alonso v IndyCar McLarenu košem?  | Foto: IndyCar

Fernando Alonso chce vyhrát Indy 500 a získat tak jako druhý člověk v historii Triple Crown. Dvojnásobný mistr světa F1 se ve staré cihelně objevil dvakrát. V roce 2017 v barvách McLarenu, který měl tehdy velmi těsné partnerství s týmem Andretti. Alonsovi se dařilo velmi dobře, dokonce se dostal do čela závodu, ale pak musel odstoupit kvůli problému s motorem Honda.

O dva roky později to McLaren zkoušel s motorem Chevrolet a bez těsnějšího partnerství s jiným týmem. Alonso se ani nekvalifikoval do závodu.

McLaren nevylučuje, že nabídne svým jezdcům z IndyCar test formule 1

McLaren nevylučuje, že nabídne svým jezdcům z IndyCar test formule 1

McLaren bude mít letos v IndyCar svůj vlastní tým. Podle uznávané novinářky Jenny Fryer, ale může být z pohledu Alonsa vše jinak: „Pokud Alonso pojede 500 mil Indianapolis, bude to téměř určitě s Andrettim. Byla jsem informována, že McLaren / Schmidt / Arrow není na stole,“ uvedla Fryer na Twitteru.

Indy 500 je hodně velká loterie, ale i tak platí, že s týmem Andretti by měl Alonso patrně větší šance na vítězství než s McLarenem. Má to ale jeden háček. Andretti bude letos používat motor Honda. Helmut Marko nedávno řekl, že Japonci nechtějí o Alonsovi ani slyšet. Je tedy otázkou, zda by to v USA překousli.

Jméno Alonso nesmíme před Hondou ani vyslovit, říká Helmut Marko

Jméno Alonso nesmíme před Hondou ani vyslovit, říká Helmut Marko

Foto: IndyCar

Další článek: Jezdit vedle Verstappena urychluje proces učení, říká Albon

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.