Dá Alonso v IndyCar McLarenu košem?

Fernanda Alonsa čeká za pár desítek hodin start v Dakaru. Nezapomíná ale ani na svůj plán vyhrát Indy 500. S jakým týmem se o to pokusí?
Dá Alonso v IndyCar McLarenu košem?  | Foto: IndyCar

Fernando Alonso chce vyhrát Indy 500 a získat tak jako druhý člověk v historii Triple Crown. Dvojnásobný mistr světa F1 se ve staré cihelně objevil dvakrát. V roce 2017 v barvách McLarenu, který měl tehdy velmi těsné partnerství s týmem Andretti. Alonsovi se dařilo velmi dobře, dokonce se dostal do čela závodu, ale pak musel odstoupit kvůli problému s motorem Honda.

O dva roky později to McLaren zkoušel s motorem Chevrolet a bez těsnějšího partnerství s jiným týmem. Alonso se ani nekvalifikoval do závodu.

McLaren nevylučuje, že nabídne svým jezdcům z IndyCar test formule 1

McLaren nevylučuje, že nabídne svým jezdcům z IndyCar test formule 1

McLaren bude mít letos v IndyCar svůj vlastní tým. Podle uznávané novinářky Jenny Fryer, ale může být z pohledu Alonsa vše jinak: „Pokud Alonso pojede 500 mil Indianapolis, bude to téměř určitě s Andrettim. Byla jsem informována, že McLaren / Schmidt / Arrow není na stole,“ uvedla Fryer na Twitteru.

Indy 500 je hodně velká loterie, ale i tak platí, že s týmem Andretti by měl Alonso patrně větší šance na vítězství než s McLarenem. Má to ale jeden háček. Andretti bude letos používat motor Honda. Helmut Marko nedávno řekl, že Japonci nechtějí o Alonsovi ani slyšet. Je tedy otázkou, zda by to v USA překousli.

Jméno Alonso nesmíme před Hondou ani vyslovit, říká Helmut Marko

Jméno Alonso nesmíme před Hondou ani vyslovit, říká Helmut Marko

Foto: IndyCar

Další článek: Jezdit vedle Verstappena urychluje proces učení, říká Albon

10:49 | Ron Dennis založil iniciativu odkaz která bude dodávat britským zdravotníkům kvalitní jídlo. Sám do ní vložil 1 milion liber.
4. dubna | Od 16:00 můžete na Youtube a FB formule 1 sledovat GP Monaka 1996.
2. dubna | Charles Leclerc, Alex Albon, George Russell, Lando Norris a Nicholas Latifi potvrdili, že se zúčastní o víkendu virtuální Velké ceny Vietnamu. Podrobnosti sledujte během víkendu na webu...
1. dubna | O případném odkladu Grand Prix Velké Británie se rozhodne do konce dubna...