D´Ambrosiovi sponzoři neplatí, Virgin zvažuje výměnu pilota

První sezóna Jeroma D´Ambrosia ve formuli 1 může velmi rychle skončit. Jeho sponzoři nedodržují smlouvy a tým Virgin je velmi nespokojený.
D´Ambrosiovi sponzoři neplatí, Virgin zvažuje výměnu pilota

D´Ambrosia prosadil do Virginu šéf týmu Renault Eric Boullier, jenž je zároveň jezdcovým manažerem v rámci společnosti Gravity Management. Ten se teď snaží hasit požár, na jednání pojede ve čtvrtek.

"Přijedu k vám jako šéf Gravity, protože jsou tu problémy," vzkázal Belgičanům přes list Le Soir. "To, co slíbili partneři, kteří mají Jeroma podporovat, není plněno. Bylo nám to různě zdůvodňováno, ale už toho bylo dost! Už kvůli tomu, že u Virginu začínají být nervózní."

"Vedení stáje mi jasně řeklo, že zváží výměnu Jeroma, pokud se situace nezmění. Naštěstí Jerome odvádí super práci a vztah mezi Gravity a Virginem je víc než jen smluvní. Jsme to my, kdo to odnáší a sahá do vlastní kapsy, aby situaci uklidnil, ale to nemůže trvat věčně."

Belgičané už samozřejmě spekulují, kdo by mohl D´Ambrosia nahradit v případě, že by se finanční potíže nepodařilo vyřešit. Vysoko na seznamu kandidátů je Kanaďan Robert Wickens, jehož přímo podporuje automobilka Marussia.

Další článek: Williams se v Turecku zlepšil, ale nemohl nasadit všechny novinky