CVC se nemíní zbavit vlastnictví formule 1

O její podíl se zajímají investoři z USA a Kataru.
CVC se nemíní zbavit vlastnictví formule 1

Donald McKenzie, jeden z předsedů společnosti CVC Capital Partners, která vlastní komerční práva na formuli 1, se nechal slyšet, že se jeho firma nechystá zbavit svého většinového podílu.

Minulý měsíc se jako potenciální kupec objevilo konsorcium investorů z USA a Kataru, kteří mají zájem o 35,5 % podíl vlastněný CVC. McKenzie však zdůraznil, že CVC není pod žádným tlakem, aby svou část prodala.

 Prodej F1 opět na stole, o slovo se hlásí Katar a Američan

 Prodej F1 opět na stole, o slovo se hlásí Katar a Američan

„Neexistuje žádné konečné datum,“ řekl McKenzie. „Máme prostředky na 12 let, se kterými máme zaplatit původní investici. To už jsme udělali. Takže nejsme pod žádným tlakem.“

„Jsme rádi jejím majitelem (F1), nechceme ji prodat. Vždycky se najde někdo, kdo ji chce koupit, je to velice dobrý byznys.“

Výkonný ředitel F1 Bernie Ecclestone potvrdil, že zájemců na koupi je spousta, podpořil však McKenzieův postoj. Naznačil však, jakým směrem by se jeho spojení s McKenziem mohlo ubírat.

„On formuli 1 miluje, miluje ten byznys,“ řekl Ecclestone. „Možná prodá svůj podíl. Jestli bude sám investovat, možná odděleně se mnou, na to si musíme počkat.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Aston Martin v F1 a Red Bull s motory Mercedes?

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.