Cunodu čeká test. Stále je největším favoritem na sedačku u AlphaTauri

Kdo bude jezdit příští rok vedle Pierra Gaslyho v týmu AlphaTauri? Favoritem je mladý Japonec.
Cunodu čeká test. Stále je největším favoritem na sedačku u AlphaTauri

Juki Cunoda letos vyhrál dva závody formule 2 a je průběžně třetí. Schumachera a Ilotta už nejspíše nedožene, bude si muset spíše krýt záda, protože za ním je to bodově velmi těsné. Pro zisk super licence potřebuje skončit mezi prvními čtyřmi.

Pierre Gasly zůstane u týmu AlphaTauri také v příští sezóně

Pierre Gasly zůstane u týmu AlphaTauri také v příští sezóně

FIA sice letos podmínky zmírnila, ale Cunody se to zřejmě týkat nebude. FIA by mu uznala 30 místo standardních 40 bodů jen v případě, že by byla sezóna F2 kvůli koronaviru výrazně zkrácená, což se nestalo.

Cunoda bude ve středu testovat v Imole se starším vozem Toro Rosso. „Juki Cunoda si musí zvyknout na vůz F1, je to jeho první jízda s vozem F1 a Imola není snadná trať. Dám mu co nejlepší instrukce, co má dělat,“ řekl Franz Tost.

„Chceme s ním absolvovat jízdu na 300 km, abychom nakonec absolvovali první trénink v Bahrajnu nebo v Abú Dhabí. Uvidíme, jestli to bude nutné, záleží, kde v šampionátu F2 skončí. Pokud bude mezi prvními čtyřmi, získá super licenci, pokud bude pátý, možná bude potřebovat dva první tréninky, protože tam také získáte bod.“

Tost uvedl, že s rozhodnutím tým nespěchá. „Myslím, že rozhodnutí padne brzy, ale nespěcháme.“

„Místo, na kterém Juki Cunoda v šampionátu skončí, je velmi důležitý faktor. Je to o jeho výkonu, nemá to nic společného se sponzory, nikdy tomu tak u Toro Rosso nebo AlphaTauri nebylo. Musíme být přesvědčeni, že jezdec má potřebné schopnosti a dovednosti, aby mohl úspěšně jezdit ve formuli 1, protože i když jsme takzvaný sesterský tým, náš bratr od nás očekává dobré jezdce.“

Kvjat si o svou budoucnost starosti nedělá

Kvjat si o svou budoucnost starosti nedělá

Další článek: Magnussena bolela z převodovky hlava