Cunodu čeká test. Stále je největším favoritem na sedačku u AlphaTauri

Kdo bude jezdit příští rok vedle Pierra Gaslyho v týmu AlphaTauri? Favoritem je mladý Japonec.
Cunodu čeká test. Stále je největším favoritem na sedačku u AlphaTauri

Juki Cunoda letos vyhrál dva závody formule 2 a je průběžně třetí. Schumachera a Ilotta už nejspíše nedožene, bude si muset spíše krýt záda, protože za ním je to bodově velmi těsné. Pro zisk super licence potřebuje skončit mezi prvními čtyřmi.

Pierre Gasly zůstane u týmu AlphaTauri také v příští sezóně

Pierre Gasly zůstane u týmu AlphaTauri také v příští sezóně

FIA sice letos podmínky zmírnila, ale Cunody se to zřejmě týkat nebude. FIA by mu uznala 30 místo standardních 40 bodů jen v případě, že by byla sezóna F2 kvůli koronaviru výrazně zkrácená, což se nestalo.

Cunoda bude ve středu testovat v Imole se starším vozem Toro Rosso. „Juki Cunoda si musí zvyknout na vůz F1, je to jeho první jízda s vozem F1 a Imola není snadná trať. Dám mu co nejlepší instrukce, co má dělat,“ řekl Franz Tost.

„Chceme s ním absolvovat jízdu na 300 km, abychom nakonec absolvovali první trénink v Bahrajnu nebo v Abú Dhabí. Uvidíme, jestli to bude nutné, záleží, kde v šampionátu F2 skončí. Pokud bude mezi prvními čtyřmi, získá super licenci, pokud bude pátý, možná bude potřebovat dva první tréninky, protože tam také získáte bod.“

Tost uvedl, že s rozhodnutím tým nespěchá. „Myslím, že rozhodnutí padne brzy, ale nespěcháme.“

„Místo, na kterém Juki Cunoda v šampionátu skončí, je velmi důležitý faktor. Je to o jeho výkonu, nemá to nic společného se sponzory, nikdy tomu tak u Toro Rosso nebo AlphaTauri nebylo. Musíme být přesvědčeni, že jezdec má potřebné schopnosti a dovednosti, aby mohl úspěšně jezdit ve formuli 1, protože i když jsme takzvaný sesterský tým, náš bratr od nás očekává dobré jezdce.“

Kvjat si o svou budoucnost starosti nedělá

Kvjat si o svou budoucnost starosti nedělá

Další článek: Magnussena bolela z převodovky hlava

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10