Cunoda získal při premiéře ve F1 dva body | Foto: Getty Images / Peter Fox

Foto: Getty Images / Peter Fox

Cunoda získal při premiéře ve F1 dva body

Júki Cunoda dokázal při svém prvním startu ve formuli 1 bodovat devátým místem ve Velké ceně Bahrajnu.

Japonský pilot týmu AlphaTauri ukázal svou rychlost v předsezónních testech a ve volných trénincích. V kvalifikaci ale obsadil až 13. místo.

V závodě se však dokázal posunout o čtyři pozice. Na cestě k prvním bodům předjel také Fernanda Alonsa. Právě zdolání dvojnásobného mistra světa bylo pro Cunodu výjimečné, jelikož před 13 lety svého soupeře sledoval ještě jako divák na okruhu ve Fudži.

„Bylo to trochu emotivní. Naposledy jsem Alonsa viděl závodit před 13 lety. Sledoval jsem závod na okruhu Fudži, když závodil za McLaren a Renault,“ řekl Cunoda.

„Jsem skutečně hrdý. Byl jsem rád, že jsem ho předjel, samozřejmě nejsme ve stejném voze, ale jsem šťastný.“

I přes zisk prvních dvou bodů panují u Cunody smíšené pocity. „Jsem šťastný, ale zároveň zklamaný. Hlavně ze svého prvního kola. Ztratil jsem v prvním kole příliš mnoho pozic, pak mi nějaký čas zabralo získat tyto pozice zpět. Jsem rád, že jsem ve svém prvním závodě získal pro sebe a pro tým body. Pozitivní je, že jsem se toho v závodě hodně naučil, takže příště v Imole to bude jen lepší.“

Na deváté místo se přitom Cunoda dostal až v posledním kole, když v první zatáčce předjel Lance Strolla.

„Byl to opravdu pozdní útok. Ale řekl jsem si, že když ho nepředjedu, nebudu schopen dnes celou noc usnout! Poslední dvě kola jsem se opravdu trápil, hlavně ve špinavém vzduchu za ním. Udělal jsem celkem dost chyb, ale jsem opravdu rád, že jsem ho v posledním kole předjel.“

Gasly nevyužil dobrého postavení na roštu

Páté pozice na startu naopak nevyužil druhý pilot AlphaTauri Pierre Gasly, který v úvodu kolidoval s Danielem Ricciardem a poškodil si přední křídlo, což jej připravilo o šanci na dobrý výsledek.

„Teď jsem pochopitelně velmi zklamaný, protože jsme měli velmi dobrý víkend. Po startu z pátého místa jsem doufal v dobré body, můj závod ale více méně skončil po kontaktu s Danielem v prvním kole. Poškodil jsem si přední křídlo, podlahu a už po prvním kole jsem byl velmi vzadu,“ řekl Gasly.

„Je to škoda, protože po celý víkend jsme ukazovali velmi dobrou rychlost a dnes jsme za to nedokázali získat odměnu. Myslím, že si i tak můžeme odnést spoustu pozitiv.“

Doporučujeme

Články odjinud