Cunoda se Sainzem vysvětlili nehodu, která ukončila ázerbájdžánskou kvalifikaci

Júki Cunoda a Carlos Sainz skončili při dvou oddělených incidentech ve zdi, což předčasně ukončilo kvalifikaci formule 1 na Velkou cenu Ázerbájdžánu na městské trati v Baku.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Cunoda se Sainzem vysvětlili nehodu, která ukončila ázerbájdžánskou kvalifikaci | Foto: Getty Images / Clive Rose

Prvním z dvojice, který se potkal s bariérou, byl japonský pilot AlphaTauri. Během posledních pokusů v Q3 narazil do zdi ve třetí zatáčce.

„Byl jsem dlouhý na brzdách a narazil jsem do zdi. Zablokoval jsem kola a už nebyla šance projet tu zatáčku a já skončil ve zdi. Byla to smůla,“ popsal Cunoda pro Sky.

Sainz jel v tu chvíli za Cunodou, při snaze vyhnout se jeho alphatauri si ale poškodil přední křídlo.

„Jedu 330 km/h, vidím kouř a nevím, jestli projel zatáčkou nebo havaroval. Dupnul jsem proto na brzdu, samozřejmě velmi silně, abych se pokusil projet zatáčku. Okamžitě jsem ale viděl, že havaroval a musel jsem se mu vyhnout,“ řekl Sainz.

V podobné situaci se Sainz ocitl už před dvěma týdny v Monaku, kdy také v závěru kvalifikace těsně před ním havaroval jeho týmový kolega Charles Leclerc.

„Není to ideální, dva závody za sebou, kdy v Q3 vůz přímo přede mnou boural,“ dodal Španěl.

Další článek: Verstappen je frustrovaný, že mu druhou kvalifikaci za sebou pokazily červené vlajky

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.