Cunoda označil penalizaci, kterou dostal za souboj s Čouem, za směšnou a nefér

Júki Cunoda nesouhlasí s penalizací, kterou dostal za souboj s Kuan-jü Čouem. Tomu Japonec podle sportovních komisařů nenechal dostatek prostoru na trati.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Cunoda označil penalizaci, kterou dostal za souboj s Čouem, za směšnou a nefér | Foto: Getty Images / Peter Fox

Podruhé v řadě přišel Júki Cunoda o bodovanou pozici až v samotném závěru velké ceny. Zatímco v Monaku pilot týmu AlphaTauri doplatil na základě svých slov na brzdy, ve Španělsku jej o body připravila penalizace.

Tu japonský jezdec obdržel od sportovních komisařů za svůj manévr, kterým v 56. kole při snaze udržet devátou příčku odrazil útok Kuan-jü Čoua.

Pilot Alfy Romeo zaútočil na Cunodu po využití systému DRS v nájezdu do první zatáčky katalánského okruhu, ale nakonec neuspěl, jelikož si Japonec pohlídal vnitřní stopu a soupeře před sebe nepustil. Čou v důsledku souboje dokonce nakrátko vyjel mimo trať, na kterou se vrátil pomocí únikové cesty.

Sportovní komisaři nakonec vyhodnotili počínání Cunody jako nepřípustné, jelikož byl podle nich Japonec na vrcholu zatáčky již za Číňanem a tudíž mu měl dát k dispozici více prostoru. Závodník AlphaTauri obdržel kvůli svému manévru pětisekundovou penalizaci, kvůli níž ztratil devátou příčku a propadl se mimo body na 12. místo.

Cunoda se krátce po závodě nechal slyšet, že s penalizací rozhodně nesouhlasí.

„Je to směšná penalizace a mám pocit, že dost nespravedlivá,“ prohlásil podle Autosportu Cunoda.

„Když jsem viděl, že se Čou blíží, nechal jsem mu prostor, ale myslím, že svůj manévr vzdal velmi brzy. Vyjel mimo dráhu a předstíral, že byl vytlačen. Určitě to tak ale nebylo, protože tam stále bylo dost prostoru,“ přiblížil svůj pohled Japonec s tím, že se o trestu dozvěděl až po dojezdu.

Čou situaci viděl opačně

Úplně jiný pohled než Cunoda měl na inkriminovaný incident Kuan-jü Čou, který je toho názoru, že si jeho soupeř trest zasloužil.

„Musel jsem udělat úhybný manévr, jinak bychom se srazili. Následně to bylo náročné, jelikož jsem měl potom špinavé pneumatiky. Nakonec jsem se za ním ale dokázal udržet a získat pozici zpět (po přičtení časového trestu, pozn. red.),“ komentoval Čou.

Další článek: Foto: Hypercar Ferrari se poprvé proháněl na okruhu la Sarthe v Le Mans

Témata článku: ,