Cunoda klesne na startu o tři místa. Sainz dostal napomenutí a Ferrari pokutu  | Foto: Getty Images / Peter Fox

Foto: Getty Images / Peter Fox

Cunoda klesne na startu o tři místa. Sainz dostal napomenutí a Ferrari pokutu

Sportovní komisaři po kvalifikaci řešili několik incidentů. Nejpřísnější trest dostal Júki Cunoda.

Júki Cunoda klesne na startu o tři místa za to, že v prostřední části kvalifikace zdržel Lewise Hamiltona. Cunoda se původně kvalifikoval na 14. místo za Hamiltona, který tak na jeho potrestání nevydělá.

Vyšetřován byl také Lance Stroll, který ale vyvázl bez trestu.

Jako reálná se jevila penalizace pro šestého Sainze. Po vyjetí z boxů se připletl do cesty Piastrimu, který musel na mokré trati na trávu. Sainz dostal jen napomenutí.

Podle stewardů se nehodě podařilo zabránit pouze „zásahem Piastriho“. Kromě dat z vozu Sainze si pomohli také týmovým rádiem Bottase, který vyjel před Sainzem. Fin byl týmem na přijíždějící vůz upozorněn. Sainz byl sice varován také, ale jen aby nepřejel bílou čáru na výjezdu z boxů. 

Sainz přiznal, že Piastriho zahlédl, ale myslel si, že je v pomalém kole a poté se mu v zrcátkách ztratil. Také uvedl, že se snažil dostat co nejrychleji do suché stopy. 

Stewardi sice jeho vysvětleni chápou, ale podle nich vytvořil „potenciálně nebezpečnou situaci“. Domnívají se však také, že k tomu přispěl tým. Ferrari dostalo pokutu 5000 euro a Sainz napomenutí.

Doporučujeme

Články odjinud