Cunoda chce být lídrem týmu. Marko ale v této pozici vidí spíše De Vriese

Júki Cunoda před pár dny řekl, že je připraven se stát lídrem týmu. Helmut Marko však na této pozici vidí spíše Nycka de Vriese.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Cunoda chce být lídrem týmu. Marko ale v této pozici vidí spíše De Vriese | Foto: Getty Images / Peter Fox

Cunoda bude u AlphaTauri třetím rokem, De Vries bude u týmu nováček s jedním startem ve F1 na svém kontě. Má ale jiné zkušenosti. Působí jako rezervní jezdec Mercedesu a je mistrem světa formule E.

„Júki je mladý a nemá takové zázemí a zkušenosti jako Nyck,“ řekl Marko v rozhovoru nizozemský web Motorsport.

„Uvidíme, jak to příští rok půjde, ale když se podíváme na jeho zkušenosti a jeho osobnost, pak by se De Vries měl stát lídrem týmu AlphaTauri.“

De Vries kromě závodění ve formuli E testoval různé vozy nejen Mercedesu, ale také jeho zákazníků. Pracoval rovněž na simulátoru.

„Tým z toho samozřejmě bude mít prospěch. Je rezervním jezdcem téměř všech týmů Mercedesu na startovním roštu, jezdí na různých simulátorech a my tyhle zkušenosti získáváme.“

De Vries řekl, že Markův komentář bere jako „kompliment“, a tvrdí, že jezdci skutečně nepotřebují předchozí zkušenosti ve F1, aby se mohli stát lídrem týmu.

„Beru to jako kompliment. K tomu, abyste se stali lídrem, nepotřebujete nutně zkušenosti z F1. To vychází z vaší povahy a osobnosti a z toho, jaký jste.“

Další článek: Audi chce vyhrávat do tří let od vstupu. Vývoj motoru už začal

Témata článku: , , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února