Čtyřicet let od první pole position slaví McLaren díky Hamiltonovi již 153.

Lewis Hamilton dominoval kvalifikaci i v Singapuru a jeho jasným cílem pro závod je vítězství. Jenson Button po problémech s pneumatikami a vyvážením odstartuje ze druhé řady.
Čtyřicet let od první pole position slaví McLaren díky Hamiltonovi již 153.

Také v Singapuru zaznamenal McLaren pole position, již šestou v sezoně a čtvrtou v řadě. Postaral se o ni Lewis Hamilton, pro kterého to byl letos již pátý podobný úspěch. Jenson Button odstartuje do závodu na okruhu Marina Bay ze čtvrtého místa.

Hamiltona výsledek potěšil, ale zdůraznil, že body se rozdělují až v závodě. "Čeká nás dlouhý a náročný závod, takže musím být obezřetný. Doufám, že jsme odvedli práci, kterou potřebujeme, abychom byli zítra silní. Klíčové bude vyhnout se problémům a starat se o pneumatiky," upozornil a zároveň pochválil inženýry z týmu za vylepšení, která stáj na okruh přivezla. "Vždycky jsem věřil, že pokud začneme sezonu dobře, dokážeme se posouvat dopředu. Pořád jsme byli blízko, ale myslím, že teď ukazujeme opravdovou sílu postupovat dál."

Button se v autě necítil úplně dobře. "Zadní pneumatiky odcházely poměrně rychle, měl jsem problémy se o ně starat. Doufám, že v závodě budeme mít lepší vyvážení," uvedl. Věří, že v závodě opotřebení pneumatik zvládne.

Šéf týmu Martin Whitmarsh připomněl, že zítra uplyne čtyřicet let od prvního pole position McLarenu, které zajel Peter Revson ve Velké ceně Kanady roku 1972 v Mosportu. Na jeho úspěch tak Hamilton dnešním 153. pole position McLarenu důstojně navázal.

"Lewis má fantastickou formu po celý víkend a prokázal velkou rychlost. Včera ve volných trénincích předvedl výborné dlouhé jízdy. Jenson měl náročnější večer, ale ukázal svou odolnost a zajel čtvrtý nejlepší čas," zhodnotil Whitmarsh své jezdce. "Lewis pojede na vítěství a pokud bude mít hladký start, není důvod, aby se to nepodařilo, ale nikdy nepodceňujeme naši konkurenci. Závod bude nepochybně dlouhý a obtížný, ale musíme si přiznat, že jsme v dobré pozici. Všechny válce jedou naplno."

Další článek: Mercedes hájí svou strategii ve třetí části kvalifikace

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
19. září | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10