Čtyři válce jsou málo, v našich silničních autech je neuvidíte, říká Ferrari

Nová specifikace motorů pro rok 2013 se Ferrari vůbec nezamlouvá. Čtyři válce nejsou pro formuli 1 dost dobré, dokonce ani pro silniční auta.
Čtyři válce jsou málo, v našich silničních autech je neuvidíte, říká Ferrari

Na konci loňského roku FIA schválila pravidla, podle kterých budou monoposty F1 pohánět od roku 2013 čtyřválcové přeplňované agregáty o objemu 1,6 litru. "Čtyřválce, to není formule 1," lamentoval prezident Ferrari Luca di Montezemolo v rozhovoru pro Auto Motor und Sport. "Pro naše silniční auta nic takového stavět nebudeme a pro královskou disciplínu se to zdá být dost málo. Proč jsme se nemohli dohodnout na přeplňovaném šestiválci? Neměli bychom si plést dostupné s levným."

Maranellští se čtyřválci nesouhlasí od začátku diskuzí na téma nových motorů, s ostatními výrobci se snažili o zachování osmiválců. Teď alespoň doufají, že schválené motory přijdou později než v roce 2013. "Pokud bude existovat sebemenší možnost oddálit zavedení čtyřválců, budeme se jí věnovat," řekl Montezemolo. "Jistou šanci vidíme. Potřebujeme jednotu."

Nová pravidla odrážejí především požadavky FIA, ostatní výrobci motorů ve formuli 1 mají blíže k názorům Ferrari, takže Italové můžou počítat s jejich podporou. "Bylo by lepší prodloužit éru osmiválců, jsou levné" potvrdil Norbert Haug pozici Mercedesu.

Diskuze (94) Další článek: Barrichello: Teprve Williams využívá můj technický potenciál naplno
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.