Čtyři týmy varují FIA před finanční katastrofou a porušováním zákonů

Odmítnutí rozpočtového stropu vyvolalo velkou vlnu nevole mezi menšími týmy, které v něm viděly spásu a dlouhodobou udržitelnost svých společností.
Čtyři týmy varují FIA před finanční katastrofou a porušováním zákonů

Rozpočtový strop, který měl být zaveden příští rok, nemá podporu všech stájí, a proto prezident FIA Jean Todt prohlásil, že nebude možné ho prosadit. Vyplynulo to z jednání Strategické skupiny F1, ve které jsou zastoupeny týmy Red Bull Racing, Ferrari, McLaren, Mercedes, Williams a Lotus.

To velmi rozhořčilo Force Indii, Sauber, Caterham a Marussii, které se podle Autosportu písemně obrátily na Todta. Napsaly mu, že pokud nebude rozpočtový strop zaveden, bude FIA zodpovědná za „finanční katastrofu“, která nastane. Na mysli tím samozřejmě mají úpadky malých a středně velkých týmů.

Týmy ale zašly ještě dál a Todta upozornily, že Strategická skupina nemá rozhodovat o pravidlech, a tudíž pokud se jejím prostřednictvím smetl rozpočtový strop ze stolu, mohlo by se jednat o porušení evropského zákonu o ochraně hospodářské soutěže nebo o zneužití dominantního postavení.

Má se za to, že právě v reakci na tento dopis svolal Todt jednání všech týmů na 1. květen, aby všichni společně jednali o snižování nákladů ve formuli 1.

Todt: Rozpočtový strop v příštím roce nejspíše zaveden nebude

Todt: Rozpočtový strop v příštím roce nejspíše zaveden nebude

Další článek: Formule 1 zvažuje návrat aktivního zavěšení kol

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10