Čtyři týmy chtějí návrat k testování v sezóně

McLaren prozradil, že týmy znovu jednají o obnovení sezónního testování. Šance na změnu je ale podle všeho minimální, protože většina je proti.
Čtyři týmy chtějí návrat k testování v sezóně

V posledních letech měly týmy jen tři až čtyři předsezónní testy, přičemž jeden si loni posunuly do sezóny. Kromě testu mladých talentů ale platí zákaz testování od prvního závodu až do konce roku. Jeho zrušení se dožaduje zejména Ferrari, ale není samo.

Podle výkonného ředitele McLarenu Jonathana Neala budou týmy rozhodovat o případné změně dnes. "Uvidíme zítra (ve středu), až o tom budeme hlasovat, ale myslím, že teď jsou tu čtyři týmy, které chtějí testovat na trati," řekl. "Je zřejmé, že když máte na dvoře postavený okruh a všechno IT vybavení, tak chcete otevřít vrata a vypustit jezdce ven."

Formule 1 se v posledních letech vydala cestou simulací, aby ušetřila peníze. Snahu změnit směr proto Neale moc nechápe. "Přijde mi to trochu zvláštní, protože jsme měli dobré důvody, a to už před finanční krizí a Lehmann Brothers, abychom prosadili omezení nákladů za účelem stabilizace tohoto sportu, aby byl v dobrém zdraví a nahrával příchodu dalších týmů," připomněl.

Podle Neala si mohla formule 1 vybrat a šetřit prostřednictvím rozpočtových stropů, ale rozhodla se pro omezení nákladů jinými prostředky, jedním z nich je právě zákaz sezónního testování.

"Přesto některé kruhy velmi tlačí na znovuzavedení testování na trati, ale já nevidím, že by se prostředí nějak změnilo - ekonomické prostředí je stále nejisté - abychom se vrátili k testování na trati."

McLaren však uznává, že více prostoru potřebují mladí jezdci. Možné řešení vidí v přidání dalšího pátečního tréninku před Grand Prix, který by jim byl určen. Odpadly by tak logistické náklady spojené s cestováním na testy.

Další článek: Hamilton: Vymanil jsem se z vlivu dvou kmotrů, otce a Rona Dennise

14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.
12:39 | Fernando Alonso nasadil třetí MGU-H. Při nasazení čtvrtého přijde penalizace.
28. července | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00