Čtyři motory nemusí stačit, připouští Boullier

Eric Boullier připouští, že Honda nemusí vystačit se čtyřmi pohonnými jednotkami na sezónu. Problémy ale budou mít také ostatní.
Čtyři motory nemusí stačit, připouští Boullier

Mercedes a Lotus odjeli celé testy s jednou pohonnou jednotkou. Spolehlivost Hondy byla o poznání horší. Letos přitom musí týmy odjet dvacet závodů jen se čtyřmi pohonnými jednotkami.

Bude to pro Hondu problém? „Ano, určitým způsobem je (výzva),“ řekl Boullier pro Autosport. „Připravujeme se s Hondou nasadit jen čtyři pohonné jednotky v sezóně, ale viděli jsme, že minulý rok měli někteří problém s pěti nebo šesti, takže se čtyřmi to bude velká výzva. Ale nemyslím, že jen pro nás.“

Šéf McLarenu také připouští, že toho MP40-30 moc neodjel, takže se nemusely odhalit všechny problémy.

„Je pravdou, že jsme měli problémy se spolehlivostí některých periférií kolem motoru a protože jsme toho moc neujeli, nemůžeme říci, že jsme objevili všechny problémy, kterými můžeme čelit s šasi.“

Další článek: O žádném bojkotu nevíme, zní z Austrálie

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.