Čtvrtý závod, čtvrtý vítěz. Skvělý Evans ovládl Eprix v Římě

Mitch Evans se v elektrické formuli E vrací do bitvy o titul mistra světa. Novozélandský pilot Jaguaru se vítězně vrátil na okruh, kde před třemi lety slavil své premiérové vítězství v seriálu.
Foto: twitter.com/FIAFormulaE
Čtvrtý závod, čtvrtý vítěz. Skvělý Evans ovládl Eprix v Římě | Foto: twitter.com/FIAFormulaE

Sedmadvacetiletý Evans startoval až z devátého místa, nicméně už v prvním kole se posunul před oba piloty Porsche Andreho Lotterera a Pascala Wehrleina. Vzápětí závod neutralizoval výjezd safety caru kvůli nehodě Nissanu Maximiliana Günthera.

Restart proběhl ve čtvrtém kole a Evans začal atakovat Jaka Dennise. Před britského soupeře se dostal díky své první aktivaci útočného módu, nicméně Dennis vzápětí Evansovi předjetí vrátil.

Jezdec stáje Andretti se však posléze zapojil do souboje s Antoniem Felixem da Costou, mezi oběma piloty došlo ke kontaktu a této situace využil Evans k zisku dalších pozic.

Porsche získalo první vítězství ve formuli E! V Mexiku triumfoval Wehrlein

Porsche získalo první vítězství ve formuli E! V Mexiku triumfoval Wehrlein

Novozélanďan v dalším průběhu římské Eprix kroužil na čtvrtém místě za vedoucím triem, které tvořili Stoffel Vandoorne, Robin Frijns a Nyck de Vries.

Vandoornův Mercedes Evans pokořil díky dalšímu využití útočného módu a začal nahánět též vedoucího Frijnse ve voze stáje Envision. Nizozemce pilot Jaguaru předjel v osmnáctém kole a přebral tak první pozici.

Následně už Mitche Evanse nikdo neohrozil a rodák z Aucklandu tak v Římě oslavil sobotní vítězství, díky kterému se v celkovém pořadí vyšvihl na osmé místo. Evans je čtvrtým letošním vítězem závodu formule E po de Vriesovi (Mercedes), Mortarovi (Venturi) a Wehrleinovi (Porsche).

Na pódiu doplnil Evanse druhý Frijns a třetí Vandoorne. Lídrem šampionátu s náskokem tří bodů na belgického expilota formule 1 zůstává Edoardo Mortara, který dojel v sobotu sedmý.

Šampionát pokračuje v neděli druhou římskou Eprix.

Další článek: Fotogalerie: Sobota před GP Austrálie 2022 a místní fanoušci