Čtvrtý Ricciardo pochválil Räikkönena za čistý souboj

Na čtvrtém místě čtyři sekundy od stupňů vítězů dojel do cíle Velké ceny Itálie Daniel Ricciardo z Red Bullu, který startoval až z šestnácté pozice. Max Verstappen uzavřel bodovanou desítku.
Čtvrtý Ricciardo pochválil Räikkönena za čistý souboj

Ve včerejší mokré kvalifikaci obsadili piloti Red Bullu druhé a třetí místo, kvůli penalizacím za výměnu komponent pohonné jednotky se však na startovním roštu propadli na šestnácté, respektive třinácté místo.

Ricciardo zajel k mechanikům později, když si prodloužil první část závodu na měkké sadě pneumatik, a dostal se na páté místo. Brzy se přiblížil i čtvrtému Kimimu Räikkönenovi a v šikaně Rettifilo si se svým soupeřem poradil.

„Pochválím ho (Räikkönena) a řeknu, že závodil čistě a férově, ale upřímně bych takhle předjel každého. Když se probíjíte startovním polem a máte tu formu, tak nezáleží na tom, před koho se dostáváte,“ řekl Ricciardo.

„Věděl jsem, že čím více čelu se blížím, tím budou předjížděcí manévry obtížnější, protože normálně jedou rychleji, takže rychlostní rozdíl není tak velký. “

Po překonání Räikkönena se Ricciardo vydal stíhat ještě jeho týmového kolegu Sebastiana Vettela na třetím místě, na kterého měl ztrátu deset sekund. V cíli na něj nakonec nestačil o čtyři sekundy.

„Blížili jsme se stupňům vítězů,“ dodal Australan. „V jednu chvíli jsme Seba stahovali asi o sekundu; 1,1 s na kolo. Takovým tempem bychom jej dostali v posledním kole, myslím ale, že pak byl schopen zrychlit.“

Verstappen po kolizi s Massou desátý

Bodovanou desítku uzavřel Max Verstappen, který se v úvodu závodu střetl s Felipem Massou. Po kontaktu v první šikaně dostal defekt přední pneumatiky a propadl se na konec startovního pole. Z Monzy si nakonec odváží jeden bod.

„Můj závod v podstatě skončil po třech kolech,“ řekl Verstappen.

„Hrajete na honěnou... začali jsme na měkké sadě, pak jsem dostal defekt té pneumatiky, takže jsem musel jet na dvě zastávky, což byla trochu smůla. Co můžete dělat? Přesto jsem odjel celkem slušný závod, takže jsem s tím celkem spokojen.“

Foto: Getty Images / Clive Rose

Diskuze (25) Další článek: Komisaři si asi zrovna dávali Heineken, říká Alonso k incidentu s Palmerem
20. dubna | Kvjat odjel 118 kol ve Fioranu v rámci testů pro Pirelli. Giovinazzi včera 124 kol. Testovalo se na mokré trati.
20. dubna | Kvjat ve Fioranu jezdí s Ferrari. Testuje pro Pirelli.
20. dubna | Williams Grand Prix Holdings klesly celkové tržby ze 167,4 mil. na 166,2 milionů a zisk z 15,5 na 10,8 milionů liber.
20. dubna | Tým Williams vloni vydělal 125,6 milionů liber (předloni to bylo 116,7 milionů). Za nárůstem jsou zřejmě peníze od… odkaz
20. dubna | Pro GP Francie nominovalo Pirelli ultraměkkou, superměkkou a měkkou směs.

GP Ázerbájdžánu 2018

Pátek 27. dubna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 28. dubna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. dubna 2018
Závod 14.10