Čtvrtý Magnussen se při debutu skvěle vypořádal s podmínkami

Čtvrtý Magnussen se při debutu skvěle vypořádal s podmínkami

Magnussen se vypořádal s náročnými podmínkami a do své první velké ceny F1 odstartuje čtvtý. Button doplatil na žluté vlajky a těsně nepostoupil do třetí části.

Kevin Magnussen se při svém debutu ve formuli 1 kvalifikoval do Velké ceny Austrálie v Melbourne na čtvrtém místě. Jenson Button za volantem druhého vozu McLaren nepostoupil do druhé části a obsadil jedenáctou příčku. Díky penalizaci Valtteriho Bottase se na startovním roštu posune na desáté místo.

Magnussen jel v kvalifikaci v Melbourne poprvé na mokru. „Bylo těžké držet stopu a odhadnout brzdné body. Bylo to náročnější než vše, co jsem dosud dělal. Nemyslím, že bych dnes mohl chtít víc. Ve svém posledním kole jsem udělal chybu a vyjel z tratě. Mohl jsem být rychlejší, ale pořád jsem spokojen,“ přiznal. Pochválil auto i tým, se kterým se pečlivě připravoval celou zimu. „Vždy jsem věděl, co se děje. Poznal jsem procedury. Je jasné, že mě učili velmi dobře.“

Dánský debutant ví, že body se rozdělují až v neděli. „Pokusím se užít si zítřek a udělat to nejlepší, co umím. Dostat se na pódium nebude jednoduché, zejména na suchu. Ale pokud bude pršet, stát se může cokoliv. Budu doufat v mokrý závod,“ uvedl.

Věděli jste, že...

Otec Kevina Magnussena Jan rovněž debutoval ve formuli 1 u McLarenu? Ve Velké ceně Pacifiku roku 1995 zaskakoval za nemocného Miku Häkkinena. Po startu z dvanáctého místa dojel desátý. Dodnes úspěšně jezdí vytrvalostní závody.

Buttonovi se v úvodu dařilo, ale na osychající trati se po havárii Kimiho Räikkönena nestačil zlepšit a v první desítce postupující do třetí části kvalifikace se neudržel. „Déšť byl pro mě zpočátku dobrý. Pneumatiky mi seděly a se svým prvním výjezdem ve druhé části jsem byl spokojen. Auto se také chovalo dobře. Když jsem zajel své kolo, byl jsem nejrychlejší. Až do konce jsem byl v desítce, ale bohužel jsem svůj závěrečný výjezd na nových pneumatikách neabsolvoval, protože byly ve třetí zatáčce vyvěšeny žluté vlajky,“ vysvětloval.

„Myslím, že na mokru jsme měli velmi dobrou šanci kvalifikovat se blíž nejlepším, protože na suchu naše auto není tak rychlé. Nedostat se do desítky byla docela smůla, doufejme, že zítra tak nešťastný nebudu. Toto místo miluji, auto funguje dobře, ale nebýt žlutých vlajek, mohli jsme se kvalifikovat mnohem lépe,“ upozornil Angličan.

„Doufejme, že budeme rychlí v závodě. Je tu jeden tým, který je před všemi, ale myslím, že můžeme bojovat s ostatními,“ přeje si mistr světa z roku 2009.

Závodní ředitel Eric Boullier pochválil Magnussena za to, jak se při své první kvalifikaci v F1 vyrovnal s obtížnými podmínkami. Zároveň litoval načasování Räikkönenovy nehody, která ovlivnila Buttonovo závěrečné kvalifikační kolo. Vzhledem k očekávanému proměnlivému počasí věří v dobrý výsledek obou svých jezdců.

Doporučujeme

Články odjinud