Čtvrté místo je pro McLaren povzbuzením

V Barceloně to však zřejmě bude trochu slabší.

Čtvrté místo pro tým McLaren - v minulých sezonách zklamání, dnes jednoznačně pozitivní výsledek. Lewis Hamilton předvedl spolehlivý výkon a odměnil se tak pěti body. Heikkimu Kovalainenovi se tolik nedařilo, do cíle dojel bez bodů, konkrétně na dvanácté pozici.

"Čtvrté místo mě potěšilo. Týmy Toyota, Red Bull a Brawn GP jsou v rychlých zatáčkách tak silné, že bylo prakticky nemožné se jich držet. Tento výsledek je ale pro tým povzbudivý. Nesmíme ale přestat v naší práci, ještě totiž nejsme zpátky. Sbíráme ale body. Ve Španělsku budeme ztrácet o něco více, protože je to okruh, kde se jezdí s velkým přítlakem. Měli bychom být schopní dosáhnout na první desítku, ale další umístění v první pětce by bylo těžší," prohlásil Hamilton.

Kovalainenovi závod ovlivnila patrně špatná strategie.

"Měl jsem katastrofický start. Začínat závod na tvrdých pneumatikách byl špatný krok. Neměly správnou přilnavost a začaly vibrovat. Přitom na nich nebyly vybržděné žádné plošky. Po prvních zastávkách v boxech to bylo lepší, ale už nebyl prostor na nějaké dramatické zlepšení. Celková rychlost nebyla moc dobrá. Musíme zanalyzovat data a zjistit, proč tomu tak bylo. V Barceloně doufám budeme silnější, potřebujeme proto pracovat ještě tvrději než dosud," řekl finský závodník.

 

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
9:14 | Narozeniny dnes slaví Pascal Wehrlein (23). Kdo ví, zda ho uvidíme příští rok v F1....
17. října | Kubica dnes dokončil test s Williamsem, jezdil v Maďarsku.
17. října | Hartley a Sainz samozřejmě nemohou chybět na tradiční čtvrteční tiskové konferenci.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví narozeniny (38). Bwoah!
16. října | Charles Leclerc dnes slaví dvacetiny.

GP USA 2017

Pátek 20. října 2017
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 21. října 2017
3. trénink 18.00–19.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 22. října 2017
Závod 21.00