Čtvrté místo je pro McLaren povzbuzením

V Barceloně to však zřejmě bude trochu slabší.

Čtvrté místo pro tým McLaren - v minulých sezonách zklamání, dnes jednoznačně pozitivní výsledek. Lewis Hamilton předvedl spolehlivý výkon a odměnil se tak pěti body. Heikkimu Kovalainenovi se tolik nedařilo, do cíle dojel bez bodů, konkrétně na dvanácté pozici.

"Čtvrté místo mě potěšilo. Týmy Toyota, Red Bull a Brawn GP jsou v rychlých zatáčkách tak silné, že bylo prakticky nemožné se jich držet. Tento výsledek je ale pro tým povzbudivý. Nesmíme ale přestat v naší práci, ještě totiž nejsme zpátky. Sbíráme ale body. Ve Španělsku budeme ztrácet o něco více, protože je to okruh, kde se jezdí s velkým přítlakem. Měli bychom být schopní dosáhnout na první desítku, ale další umístění v první pětce by bylo těžší," prohlásil Hamilton.

Kovalainenovi závod ovlivnila patrně špatná strategie.

"Měl jsem katastrofický start. Začínat závod na tvrdých pneumatikách byl špatný krok. Neměly správnou přilnavost a začaly vibrovat. Přitom na nich nebyly vybržděné žádné plošky. Po prvních zastávkách v boxech to bylo lepší, ale už nebyl prostor na nějaké dramatické zlepšení. Celková rychlost nebyla moc dobrá. Musíme zanalyzovat data a zjistit, proč tomu tak bylo. V Barceloně doufám budeme silnější, potřebujeme proto pracovat ještě tvrději než dosud," řekl finský závodník.

 

Diskuze (53) Další článek: BMW jako by dneska nebylo
17. července | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.
17. července | Mallya chce, aby u týmu zůstali Ocon a Pérez.
17. července | odkaz
17. července | Před třemi lety zemřel Jules Bianchi.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10