CT01 má velký potenciál, chválí Giedo van der Garde

Giedo van der Garde, rezervní pilot Caterhamu, dostal šanci testovat nový vůz už během prvních testů v Jerezu. Svého úkolu se zhostil nadmíru dobře a doufá, že dostane ještě další takový.
CT01 má velký potenciál, chválí Giedo van der Garde

Šestadvacetiletý van der Garde není ve formuli 1 neznámou tváří. Už v roce 2006 byl Nizozemec potvrzen do role testovacího pilota stáje Super Aguri F1, o rok později se stal mladík testovacím a rezervním jezdcem stáje Spyker F1.  Ve Velké ceně Austrálie 2007 měl dokonce dostat šanci zajezdit si při pátečním tréninku, ale bohužel se mu nepodařilo získat včas superlicenci, která je nezbytnou vstupenkou na trať během závodního víkendu.

Před sezonou 2011 se hodně spekulovalo o tom, že se právě van der Garde stane jedním z jezdců Virginu, zde ale nakonec svou příležitost dostal Jérôme d´Ambrosio. Na začátku tohoto měsíce Caterham oznámil, že pro letošní sezonu pilota zaměstná jako svého rezervního jezdce. Psali jsme zde.

Ve formuli 1 zatím Nizozemec testoval nejen pro Super Aguri, Skyper a jeho následovníka Force Indii, nýbrž i pro tým Renault.

"Vzhledem k tomu, že to bylo po dlouhé době poprvé (co jsem seděl ve formuli), měli pro mě takový program, aby viděli, jak to všechno vypadá," popisoval pilot.

S formou letošního monopostu je jezdec spokojen a doufá, že bude mít během předsezonních testů ještě nějakou příležitost vyzkoušet si ho. Pokud ne, bude si muset počkat až na těch několik pátečních tréninků, v nichž má slíbenou účast.

"Auto jezdí velmi dobře a já myslím, že má velký potenciál," řekl. "Velkým úkolem pro mě bylo zvyknout si na nové pneumatiky a na brzdění s nimi. Příští testování bude určitě lepší."

"Jsem rád, že jsem zpátky a tým je s mým výkonem také spokojený. Dali mi za úkol udělat hodně věcí a všechny se nám je podařilo splnit. Doufám, že před začátkem sezony budu moci ještě jednou testovat. Uvidíme, jestli tomu tak bude," optimisticky zakončuje jezdec.

Další článek: Webber se konkurence ze strany Ricciarda neobává

13:08 | K dotazům: W Series vysílá Sport 1 / 2. F1 TV Pro zatím ne (v programu to není).
13:06 | Delta nedelta, v Silverstonu bude 100 % fanoušků.
23. června | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00