Crawford slaví první letošní vítězství ve F3, Staněk uzavřel nejlepší pětku

Jak Crawford si ve sprintu na Red Bull Ringu připsal první vítězství v letošní sezóně FIA formule 3, když vydělal na problémech svého krajana Juana Manuela Correy a v závěru si poradil s Caiem Colletem.
Crawford slaví první letošní vítězství ve F3, Staněk uzavřel nejlepší pětku | Foto: Getty Images / Clive Rose

Dvanáctým místem v kvalifikaci a otočením pořadí na startovním roštu vyrážel do sobotního sprintu F3 v Rakousku z nejvýhodnější pozice právě Collet. Během prvního kola se před něj ale dostal po vnější stopě Correa. Stihl to těsně před tím, než na trať vyjel safety car po souboji čtyř jezdců v zatáčce Remus, po kterém odstoupil Rafael Villagómez.

Dvě kola po restartu v nájezdu do šestého okruhu najednou zpomalil z první pozice Correa a Američan, který bojoval o své první vítězství, musel ze závodu pro technické problémy odstoupit.

Do čela se tak vrátil Collet, který na první pozici kroužil až do dalšího restartu závodu. Podruhé musel safety car na trať kvůli další kolizi v zatáčce Remus. Arthur Leclerc zaútočil na svého týmového kolegu Olivera Bearmana a Zana Maloneyho, došlo ke kontaktu, po kterém se Maloney roztočil a musel odstoupit.

Crawford, který si předtím poradil s Francem Colapintem, se ve 14. kole po vnější stopě v sedmé zatáčce úspěšným útokem na Colleta ujal vedení.

To si udržel až do cíle a po jednom třetím a dvou druhých místech se Američan dočkal prvního triumfu.

Letos podruhé se na stupně vítězů dostali také druhý Collet a třetí Argentinec Colapinto, který vyhrál sprint v Imole. Brazilec si vylepšil sezónní maximum, když nejlépe byl zatím třetí v Barceloně.

Výbornou stíhací jízdu předvedl v závodě Arthur Leclerc. Bratr pilota Ferrari ve F1 Charlese Leclerca si oproti startu polepšil o pět pozic a dojel pod stupni vítězů čtvrtý.

Nejlepší pětici jezdců doplnil Roman Staněk. Také český pilot hájící barvy týmu Trident si oproti startu polepšil. V úvodu závodu bojoval s týmovými kolegy Maloneyem a Jonnym Edgarem, v následném souboji s jezdci Prema Racing Leclercem a Bearmanem sice ztratil, aby poté vydělal na jejich kolizi s Maloneyem, které se jen těsně vyhnul. Po druhém restartu si poradil s Edgarem a obsadil páté místo.

Šestý sice projel cílem Bearman, Brit byl ale následně penalizován pěti sekundami za souboj s Kaylenem Frederickem, ve kterém vyjel mimo trať a získal výhodu. Šestý byl tedy klasifikován Američan před Edgarem, Victorem Martinsem, Alexandrem Smoljarem a Isackem Hadjarem.

Martins zůstává na čele průběžného pořadí s 80 body, Leclerc se mu ale už přiblížil jen na rozdíl jediného bodu. Třetí zůstává Hadjar (71). Crawford vítězstvím (70 bodů) v průběžném pořadí přeskočil Staňka (67) na čtvrtém místě.