Coultharda zklamali mechanici McLarenu a Ferrari, radovali se z nehody

Když v korejské Grand Prix končili jezdci Red Bullu, v garážích rivalů se slavilo. David Coulthard to považuje za nesportovní, hlavně v případě Marka Webbera.
Coultharda zklamali mechanici McLarenu a Ferrari, radovali se z nehody

Coulthard byl překvapený, jaký klid dokázali Webber a Vettel zachovat, když pro ně závod v Jeongamu skončil. "Nejdřív Mark narazil do zdi, protože ještě nevěděl, kde jsou limity, a moc na to tlačil. Byl pozoruhodně klidný na to, že právě zahodil vedení v šampionátu. Jsem si jistý, že já bych takhle reagovat nedokázal," přiznal skotský pilot pro Telegraph.

"Pak 10 kol před koncem odešel Sebastianův motor. Sebastian se vrátil pěšky do boxů, helmu dole, nic neskrýval. Když se jezdec vzteká, často si nechá helmu a rychle zapadne do garáže týmu, aby utekl kamerám. Sebastian měl právo být naštvaný a mít chuť omlátit helmu o výfuk auta, ale věděl, že neudělal nic špatně."

"Bohužel, jejich důstojnosti se nevyrovnali mechanici v garážích McLarenu a Ferrari, kteří v záběrech kamer okamžitě oslavovali jejich odstoupení. Vím, že jde o hodně. Vím, že je těžké kontrolovat emoce, když máte pocit, že jste najednou dostali dárek z nebe. Ale hlavně v případě Markova nárazu mě zklamalo, že radostně mávají rukama, aniž by věděli, jak závažná ta nehoda byla. Co kdyby se Mark nebo Nico Rosberg zranili?"

Podobný názor jako Coulthard na oslavy McLarenu a Ferrari měl vyjádřit Peter Sauber.

Diskuze (156) Další článek: Lotus zůstane v Británii a postaví si aerodynamický tunel
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10