Coultharda zklamali mechanici McLarenu a Ferrari, radovali se z nehody

Když v korejské Grand Prix končili jezdci Red Bullu, v garážích rivalů se slavilo. David Coulthard to považuje za nesportovní, hlavně v případě Marka Webbera.
Coultharda zklamali mechanici McLarenu a Ferrari, radovali se z nehody

Coulthard byl překvapený, jaký klid dokázali Webber a Vettel zachovat, když pro ně závod v Jeongamu skončil. "Nejdřív Mark narazil do zdi, protože ještě nevěděl, kde jsou limity, a moc na to tlačil. Byl pozoruhodně klidný na to, že právě zahodil vedení v šampionátu. Jsem si jistý, že já bych takhle reagovat nedokázal," přiznal skotský pilot pro Telegraph.

"Pak 10 kol před koncem odešel Sebastianův motor. Sebastian se vrátil pěšky do boxů, helmu dole, nic neskrýval. Když se jezdec vzteká, často si nechá helmu a rychle zapadne do garáže týmu, aby utekl kamerám. Sebastian měl právo být naštvaný a mít chuť omlátit helmu o výfuk auta, ale věděl, že neudělal nic špatně."

"Bohužel, jejich důstojnosti se nevyrovnali mechanici v garážích McLarenu a Ferrari, kteří v záběrech kamer okamžitě oslavovali jejich odstoupení. Vím, že jde o hodně. Vím, že je těžké kontrolovat emoce, když máte pocit, že jste najednou dostali dárek z nebe. Ale hlavně v případě Markova nárazu mě zklamalo, že radostně mávají rukama, aniž by věděli, jak závažná ta nehoda byla. Co kdyby se Mark nebo Nico Rosberg zranili?"

Podobný názor jako Coulthard na oslavy McLarenu a Ferrari měl vyjádřit Peter Sauber.

Další článek: Lotus zůstane v Británii a postaví si aerodynamický tunel

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.