Coulthard: Změnil jsem názor, Vettel má proti Buttonovi ještě šanci

Souboj mezi Adrianem Neweym a Rossem Brawnem nabírá na intenzitě.
David Coulthard před časem předpovídal, že Jensona Buttona z prvního místa poháru jezdců už nikdo nemůže sesadit, ale nyní změnil názor. I když se stále domnívá, že jeho krajan získá titul mistra světa, ve hře podle něj zůstává i Sebastian Vettel.

"Vím, že jsem před pár týdny řekl, že má Jenson Button titul v kapse, ale výrazné vítězství Red Bullu v Silverstonu mě donutilo tento svůj názor přehodnotit," uvedl Coulthard pro Telegraph.

"Stále si myslím, že v listopadu bude vítězem Jenson - jeho 25 bodový náskok před Sebastianem mu dává obrovský manévrovací prostor - ale mohla by nás také čekat stíhací jízda, pár závodů, během kterých by Red Bull smazal náskok Brawnu."

I kdyby se Red Bullu Racing nepodařilo v souboji s Brawnem GP uspět, podle Coultharda alespoň vypadá druhá polovina sezóny zajímavě.

"Otázka teď zní: Scházela brawnům rychlost kvůli studenému počasí? Víme, že zvlášť Jenson má potíže zahřát pneumatiky kvůli svému jemnému jezdeckému stylu, a to by pro něj mohl být znovu problém na tradičně nevlídném Nürburgringu za dva týdny."

"Nebo byly rozhodujícím faktorem úpravy aerodynamiky, které Red Bull připravil pro Silverstone? A pokud ano, může si můj bývalý tým tuto výkonnostní výhodu udržet?"

"V každém případě je teď míč znovu na straně Brawnu. Na jejich voze se zatím neobjevilo moc viditelných úprav, jako třeba u Ferrari nebo Red Bullu. Bude zajímavé sledovat, jak odpoví v Německu," dodal Coulthard.

Bývalý skotský pilot připomněl, že závody mezi Red Bullem a Brawnem GP probíhají také v továrnách, kde mají stejnou intenzitu jako na trati. Řídí je Adrian Newey a Ross Brawn, přičemž oba jsou podle něj géniové.
Další článek: Vůz Brawnu GP je nejlepší při brzdění, i proto v Británii ztrácel

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.